siatka leśna

Ogrodzenia panelowe znacznie lepsze niż tradycyjna siatka leśna

Każdy teren czy to przemysłowy, prywatny czy zwykły plac budowy potrzebuje ogrodzenia. Ostatnimi czasy tradycyjne siatki leśne są zastępowane ogrodzeniem panelowym.

Siatka leśna to specjalny rodzaj siatki, którego produkcja wymaga innych norm

siatka leśnaNa jego popularność oraz przewagę nad ogrodzeniem drewnianym czy betonowym jest niski koszt, wytrzymałość oraz łatwy montaż ogrodzenia. Najistotniejszym czynnikiem dla którego zwykłe siatka leśna producent zostały wyparte przez panele ogrodzeniowe jest ich znacznie większa trwałość połączona z prostym montażem. Łatwy montaż ogrodzenia jest to wynikiem tego, że cały proces technologiczny zachodzi w zakładzie w związku z czym otrzymujemy praktycznie w pełni gotowe ogrodzenia. Pozostaje więc nam tylko wkopać słupki i umieścić panele ogrodzeniowe, a następnie połączyć je z nimi za pomocą obejm montażowych. Istotne jest, że nie jesteśmy tutaj ograniczeni przez czas wysychania betonu. Jest to o wiele bardziej estetyczniejsze rozwiązanie niż tradycyjne, dodatkowo na pewno bardziej wytrzymałe i zapewnia dużo lepszą ochronę. Druty są bardziej sztywne i odporne na przecięcie, a żeby zabezpieczyć je przed korozją stosuje się ocynkowanie oraz żywicę poliestrową. Ważne jest także aby ogrodzenie panelowe miało odpowiednie przeprofilowania, czyli zgięcie drutów pionowych. Dodatkowo ich ilość przekłada się na sztywność panelu. Ilość przeprofilowań nie wpływa znacząco na cenę ogrodzenia, a im wyższe ogrodzenie powinno być ich więcej. Istotnym czynnikiem na który powinniśmy zwrócić uwagę jest też grubość drutów. Największą wytrzymałością cechują się druty o grubości 5 mm.

Ze względu na to, że na sztywność znaczny wpływ mają druty poziome, dla zaoszczędzenia kosztów firmy stosują druty poziome o grubości 4 mm. W kwestii wysokości panele produkowane są w kilku wysokościach, jednak ich ostateczna wysokość zależy od liczby przeprofilowań.

Źródło:

http://dirox.pl/ogrodzenia-dla-lesnictwa,33