Opaski wielokrotnego użytku

W dzisiejszych czasach lubimy kupować produkty, które są wielokrotnego użytku. Dotyczy to nie tylko wszelakich pojemników kuchennych, ale również toreb na zakupy, czy do przechowywania żywności. Dzięki temu oszczędzamy pieniądze, ale jednocześnie dbamy o środowisko, gdyż dane produkty wykorzystujemy kilka razy.

Zalety opaski koralikowej

opaska kulkowaW ostatnich czasach bardzo często możemy zauważyć zastosowanie opasek CLT. Jest to nic innego jak opaska kulkowa, zwana równiez koralikową wielokrotnego użytku. Przez wiele osób jest zwana również szybkozłączką. Opaska ta wykonana jest z polietylenu, który jest przyjemniejszy i giętszy niż poliamid. Jest ona również bezpieczna dla dzieci poprzez to, że nie posiada ostrych krawędzi, a także specjalną geometrię, którą można stosować wielokrotnie. Coraz częściej wykorzystywana jest do izolacji kabli czy wiązków przewodów. Oprócz tego wykorzystywane są również w ogrodnictwie, gospodarstwie domowym, a także przemyśle samochodowym. Opaski kulkowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie myślimy o tym, żeby użyć ich ponownie. Mówiąć o gospodarstwie domowym mamy na myśli kuchnię i na przykład: zapinanie worków czy torebek. W ogrodnictwie idealnie sprawdzą się do podwieszania gałązek i roślin. Można je zakupić w różnych kolorach, dzięki czemu każdy kolor możemy użyć do czego innego. Wpływa to na to, że nie mylą nam się dane produkty do których użyliśmy tego typu opasek.

Na koniec warto wspomnieć, że są one bardzo łatwe w użyciu, dzięki czemu poradzi sobie z nimi na pewno każdy. Zarówno zapięcie jak i rozpięcie opaski kulkowej jest bardzo przyjemne, a przede wszystkim szczelne. Produkt jest bardzo cienki, a jednak ma w sobie ogromną moc i potrafi uszczelnić nie jedną rurę, worek czy torebkę spożywczą stosowaną w kuchni.