Opieka nad osobami starszymi

Organizm człowieka z upływem lat staje się coraz bardziej słabszy i podatny na różnego rodzaju dolegliwości. Dlatego właśnie osoby w wieku senioralnym nie zawsze są w stanie samodzielnie zaspokajać swoje podstawowe potrzeby. Zdarza się również, że choroba czy też niepełnosprawność ograniczy lub całkowicie uniemożliwi zdolność samodzielnego poruszania się. Wówczas mamy poważny problem.

Polecane agencje opiekuńcze

opieka seniora z zamieszkaniem w warszawieZazwyczaj jesteśmy osobami aktywnymi zawodowo, często mieszkamy w miejscowościach odległych od miejsca zamieszkania naszych rodziców, czy innych bliskich wymagających wsparcia czy pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Osoby starsze rzadko decydują się na pobyt w placówkach opiekuńczych, zazwyczaj chcą pozostać w środowisku domowym. Wówczas bardzo dobrze się sprawdza opieka seniora z zamieszkaniem w Warszawie. Osoba sprawująca opiekę wprowadza się do mieszkania swojego podopiecznego i przebywa z nim dwadzieścia cztery godziny na dobę. Jest to korzystne rozwiązanie dla obydwu stron, jedna ma gdzie mieszkać a druga ma zapewnioną pomoc całodobową. Bliscy pacjenta nie muszą się martwić o jego bezpieczeństwo. Osoba niepełnosprawna ma zapewnioną pomoc w zaspokajaniu podstawowych potrzeb życiowych, to znaczy opiekun podaje leki, wykonuje zlecone pomiary, dba o czystość i higienę. Jest w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym oraz rodziną podopiecznego. Bardzo dobre relacje są gwarantem dobrego samopoczucia pacjenta.

Osoby dyspozycyjne często decydują się na zamieszkanie ze swoim podopiecznym. Mają wówczas kontakt z nim przez całą dobę i mogą obserwować pojawiające się symptomy choroby. W chwili zaostrzenia się dolegliwości chorobowych mogą natychmiast reagować. Jest to bardzo dobra i coraz częściej stosowana forma pomocy i wsparcia.