Oszczędność energii w domu dzięki rekuperacji

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii zmienia się sposób budowania domów. Obecnie stawia się na energooszczędność. Dlatego też zarówno ściany jak i drzwi oraz okna są odpowiednio izolowane i ocieplone. Dzięki temu z mieszkań nie ucieka niepotrzebnie zmagazynowane ciepło oraz nie dociera do nich chłód. Jednak należy pamiętać, że nie zachodzi  tu także naturalna wymiana powietrza.

Niezawodność korzystnej wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

korzystna wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepłaDla organizowanej i skutecznej wentylacji powietrza używa się obecnie urządzeń mechanicznych. W okresie zimowym wraz z wywiewanym powietrzem traci się dużą część energii cieplnej niezbędnej do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych. Aby zminimalizować straty energii cieplnej spowodowane usuwaniem nagrzanego powietrza wewnętrznego stosuje się wentylację z odzyskiem ciepła. Wykorzystywanymi do tego celu urządzeniami są między innymi rekuperatory, których budowa umożliwia przekazywanie energii cieplnej z powietrza wywiewanego do powietrza nawiewanego, dzięki czemu możemy cieszyć się niższymi rachunkami za ogrzewanie. Montażem rekuperatorów zajmują się wyspecjalizowane firmy branży instalacyjnej, które w profesjonalny sposób podłączą urządzenie. Nowoczesna, korzystna wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła zapewnia uzyskanie optymalnego mikroklimatu wewnątrz pomieszczeń, jednocześnie przyczyniając się do oszczędności energii.

Słaba i nieskuteczna wentylacja w mieszkaniu powoduje nagromadzenie dwutlenku węgla i pary wodnej w powietrzu, co obniża komfort użytkowania oraz wpływa na nasze samopoczucie. Rozwiązaniem tego problemu jest zapewnienie skutecznego wietrzenia pomieszczeń. Jednym ze sposobów jest zainstalowanie energooszczędnej wentylacji mechanicznej, pozwalającej na odzysk ciepła.