okna

Otwieraj okna w pomieszczeniach

Mówisz, że zimą nie będziesz otwierać okna, bo ucieka ciepło. Ale nie wiesz, że aby Twój organizm funkcjonował odpowiednio w zimę w domowych pomieszczeniach potrzebuje właśnie takiego wietrzenia.

Uchylenie okna chroni nie tylko w Warce

oknaJeżeli chcesz być odpowiedzialną żoną i matką dla swojej rodziny musisz zrozumieć, że odrobina ciepła uciekająca przez okno nie jest problemem. Wietrzenie jest ważne także w przypadku mieszkań, które są kawalerkami. A może to właśnie w szczególnie ich przypadku. Jak alarmują naukowcy z miasta, którego dzielnicą jest Warka, którzy przeprowadzali badania na temat czystości powietrza w naszych mieszkaniach szczególnie pod lupę właśnie wzięli sobie te, które mają małe przestrzenie. Okazało się, że osoby, które mieszkają w kawalerkach i posiadają aneks kuchenny i słabo wietrzą swoje pomieszczenie miały bardzo niską jakość powietrza. Nasz organizm wciąga szkodliwe związki, których nie ma jak wydalić, gdy nie ma cyrkulacji świeżego powietrza. Sytuacja miała się lepiej u osób, które gotowały w małym pomieszczeniach, jednak poddawały je wietrzeniu. Jakoś powietrza była o wiele wyższa niż u tych, którzy tego nie robili. Jak widać warto jest wietrzyć pomieszczenie, szczególnie gdy na przykład to w domu suszymy pranie. Wilgoć gdzieś musi uciekać. Często właśnie wnika w ściany, dlatego trzeba stanąć jej na drodze. Uchylenie okna-Warka może uratować nas przed szkodliwymi skutkami wilgoci.

One wtedy nie pochłoną nie tylko pieniędzy ale także zdrowia, którego nie da się kupić. Warto pozostawić okno na wentylacji bądź w drobne uchylenie w momencie, gdy wychodzimy z domu.