Pamiątkowe orły AK

Armia Krajowa była polską organizacją wojskową, która kultywowała tradycje wojskowe Armii Polskiej z dwudziestolecia międzywojennego. Nie złożyli oni broni w obliczu nowego zagrożenia po Drugiej Wojnie Światowej, jakim było włączenie nas do kręgu państw socjalistycznych, zależnych od Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.

Gdzie kupić pamiątkowego orła AK?

orzeł armii krajowejPrzez wiele dekad po wojnie, żołnierze Armii Krajowej byli prześladowani i szykanowani przez władze komunistyczne. Obecnie poddano ich rehabilitacji i uznaje się ich nie za bandytów, lecz bohaterów i bojowników o wolność, która nastała na dobre dopiero blisko pięćdziesiąt lat po zakończeniu Drugiej Wojny Światowej. Pamiątki związane z tymi ludźmi są niezwykle cenne. Jedną z nich jest Orzeł Armii Krajowej, charakterystyczny symbol używany przez żołnierzy podziemia. Na rynku znajduje się ich sporo, zarówno replik, jak i oryginałów. Miejscem, w którym dobrze jest zacząć poszukiwania, jest internet. Jeżeli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, a chcemy zakupić taką pamiątkę, na przykład jako prezent dla kogoś, kto interesuje się historią, a szczególnie tym okresem, możemy udać się do specjalistycznego sklepu z pamiątkami wojennymi i militariami i tam poprosić o pomoc w zakupie. Wówczas mamy większą pewność, ze oferowana nam pamiątka jest oryginalna, a obdarowywany prezentem kolekcjoner będzie zadowolony.

Posiadając tego typu pamiątkę, jaką jest Orzeł Armii Krajowej, możemy nie tylko zrobić wrażenie na innych kolekcjonerach, ale także uczcić pamięć osób poległych w walce o naszą wolność. Podejmowali oni przecież starania i ryzykowali życiem, żeby nasz kraj był wolny i niezależny. Dlatego pamiątki po nich i przedmioty nawiązujące do ich tradycji są dzisiaj szczególnie cenne.