Panele pochłaniające dźwięk

Nie tylko stare, ale również nowo powstałe bloki potrafią być kiepsko wyciszone. Nierzadko bywa, że deweloper chcąc zaoszczędzić jak najwięcej przestrzeni mieszkalnej oszczędza właśnie na wygłuszeniu, co powoduje, że nierzadko jesteśmy w stanie usłyszeć nawet ciche kichnięcie sąsiada. Możemy jednak pozbyć się tego problemu na własną rękę.

Zalety paneli akustycznych

panele akustyczne - sklepKażde mieszkanie, niezależnie od wielkości metrażu możemy w prosty sposób wygłuszyć nie ograniczając przy tym naszej przestrzeni. Warto to zrobić, gdy zauważymy, że jesteśmy w stanie usłyszeć prawie wszystko, co dzieje się u naszych sąsiadów. Skoro my słyszymy ich, oni z pewnością słyszą też nas, a to nie wpływa pozytywnie na poczucie bezpieczeństwa, czy prywatności we własnym mieszkaniu. Najbardziej skuteczną metodą do wyciszania pomieszczeń mieszkalnych bez konieczności przeprowadzania remontu są panele akustyczne – sklep z takimi panelami znajdziemy najszybciej w internecie i to tutaj właśnie warto ich szukać ze względu na największy wybór. Panele akustyczne mogą nam się kojarzyć bardziej ze studiem nagraniowym, aniżeli z mieszkaniem. Tymczasem w sklepach oferta pod ich względem jest naprawdę bardzo rozbudowana i tak, jak bez problemu kupimy proste panele akustyczne do studia, tak również dostaniemy te w wersji dekoracyjnej, które wpiszą się w wystrój naszego mieszkania podkreślając jego charakter, a jednocześnie spełniając swoją funkcję.

Oprócz ścian w naszym mieszkaniu możemy również wyciszyć podłogę oraz sufit. W przypadku podłogi wystarczy zakupić grube i puchate dywany, które dobrze tłumią kroki, a jeżeli za takowymi nie przepadamy, możemy pod panele podłożyć specjalne pianki. Z kolei jeżeli chodzi o wyciszanie sufitów najlepiej w tej kwestii sprawdzają się podwieszane sufity połączone również z panelami akustycznymi.