Permanentny makijaż, czyli wprowadzanie barwnika w naskórek

 

Codzienne malowanie brwi, powiek, ust zajmuje sporo czas. Nieraz kobiety spędzają kilkadziesiąt minut przed lustrem, by dopiero później wyjść do pracy, na spotkanie, do restauracji. Dla wszystkich tych, którzy uważają, że codzienne wykonywanie makijażu jest po prostu stratą czasu, dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z makijażu permanentnego.

Delikatny lub mocny makijaż brwi

makijaż permanentny brwi w ŁodziJak sama nazwa wskazuje, jest to makijaż, który utrzymuje się przez dłuższy okres czasu. Makijaż ten bardzo często porównywany jest do tatuażu. To porównanie jest jednak zbyt mocne, bo tatuaż wykonuje się na całe życie, a makijaż permanentny mimo wszystko po pewnym czasie znika całkowicie. Różnica polega na tym, że w tatuażu barwnik wprowadzany jest bardzo głęboko w skórę, a w makijażu permanentnym tylko w powierzchowną warstwę skóry czyli w naskórek, który jak wiadomo, ulega regeneracji. Taki makijaż permanentny brwi w Łodzi można wykonać w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Warto wcześniej zapoznać się z dotychczas wykonanymi makijażami w danym miejscu (zdjęcia można zazwyczaj znaleźć na stronie internetowej salonu). Makijaż permanentny może zostać wykonany różnymi technikami. W związku z tym może być to makijaż bardzo delikatny, który tylko podkreśla kształt brwi, a może być to makijaż silny, pełny, który całkowicie ustala sposób, w jaki wyglądają brwi.

Jest to rozwiązanie nie tylko dla kobiet, które nie mają czasu na codzienne wykonywanie pełnego makijażu, ale również dla osób po chemioterapii, które utraciły brwi i rzęsy w wyniku leczenia. W zależności od wybranej metody makijaż permanentny może utrzymywać się nawet przez kilka lat. Z biegiem czasu makijaż po prostu zaczyna blednąć, aż znika całkowicie. Kiedy makijaż blednie, można zdecydować się na kolejny zabieg.