Piankowy czy sprężynowy – wybieramy materac

Dobry sen to podstawa dobrego życia. Dlatego niezwykle istotne jest aby na czas odpoczynku przeznaczać odpowiednią ilość godzin. Ale bez wygodnego materaca, nawet jeśli będziemy spać po osiem godzin dziennie, wciąż będziemy czuć się zmęczeni. Na co więc zwrócić uwagę wybierając materac?

Twardość materaca jest kluczowa

materac piankowy twardyNa początku warto zaznaczyć, że materace są wykonywane z różnego rodzaju wypełniaczy. Chyba najbardziej znane są materace sprężynowe. Materac taki posiada zazwyczaj specjalne kieszenie, w które są montowane sprężyny. Z materacami wykonanymi z pianek, jest trochę inaczej. Na rynku jest wiele różnych materacy piankowych, które tak naprawdę poza samą nazwą nie mają wiele wspólnego. Może to być np. pianka poliuretanowa, wysoko-elastyczna bądź lateksowa. Są one zazwyczaj wykonywane z najwyższej jakości komponentów, które dodatkowo zagwarantują nam długą żywotność samego materacu. Ich niezwykłą zaletą jest to, że się nie odkształcają i dostosowują do kształtu naszego ciała – zapewniając tym samym zdrowy sen i zdrowy kręgosłup. Dodatkowo, tak jak wspomniano na początku, kluczowe jest to aby był materac piankowy twardy, ale sam poziom twardości dla każdego z nas może oznaczać coś innego. Warto zatem przed zakupem wybrać się do sklepu, aby przetestować różne materace. Jeśli decydujemy się na zakup materaca poprzez sklep internetowy, zazwyczaj mamy możliwość bezpłatnego zwrotu jeśli okaże się, że nie spełnia on naszych oczekiwań. Jest to wygodna i szybka forma zakupu.

Pamiętajmy, z materacem jest jak z małżeństwem – wybierajmy mądrze. Dobry materac jak dobry partner w związku zapewni nam szczęście i zdrowie przez długie lata. Dlatego również przy wyborze materacu warto pomyśleć, przetestować aby móc cieszyć się nim jak najdłużej.