Pielęgnacja psów na Śląsku

Na przestrzeni ostatnich lat bardzo popularne stały się salony fryzjerskie dla psów, w których odpowiednio wyszkoleni fryzjerzy zajmują się kompleksowo upiększaniem czworonożnych pupili. Warto przy tym zaznaczyć, że z usług tych korzystają nie tylko osoby, których zwierzęta biorą udział w różnego rodzaju konkursach piękności, ale również ludzie, którzy pragną zadbać o reprezentacyjny wygląd swojego pupila na własny użytek, w zaciszu swojego domu. Ile kosztuje profesjonalne psie strzyżenie oraz jakie inne zabiegi oferują salony urody dla zwierząt? 

Ile kosztuje profesjonalna pielęgnacja psów? 

pielęgnacja psów śląskOd kilku lat prowadzę na śląsku salon fryzjerski dla psów. Codziennie zajmuję się więc kompleksowym strzyżeniem różnych ras. Nie ukrywam jednak, że w ostatnim czasie najczęściej pod moje skrzydła trafiają niezwykle popularne teraz yorki oraz maltańczyki, które posiadają długie i piękne, ale również i wymagające sierści. Zazwyczaj pielęgnacja tak wymagających ras nie ogranicza się więc tylko do strzyżenia. Na swojej oficjalnej stronie internetowej – pielęgnacja psów Śląsk, wyszczególniłam wszystkie usługi, które oferuję w swym salonie. Zajmuję się więc również konkursowym czesaniem czworonogów oraz obcinaniem pazurów. Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy wprowadziłam także możliwość wybielania sierści psów, których jasne sierści mają tendencję do żółknięcia (zjawisko to występuje najczęściej w przypadku maltańczyków oraz pudli). W swoim salonie zajmuję się również sprzedażą różnego rodzaju kosmetyków do pielęgnacji psiej sierści (sprzedaję m.in. szampony, odżywki oraz olejki odżywcze), ponadto sprzedaję także przydatne akcesoria, które pomagają utrzymać sierść psów w idealnej kondycji. 

Salony fryzjerskie dedykowane czworonogom cieszą się dziś ogromnym zainteresowaniem, zarówno ze strony hodowców, którzy muszą dbać o odpowiednią prezencję zwierząt na konkursach, jak i wszystkich tych, którym zwyczajnie zależy na ładnym i schludnym wyglądzie psa. Należy bowiem pamiętać o tym, że w przypadku niektórych ras, które charakteryzują się długim, puchatym włosiem, cykliczne strzyżenie jest wręcz obowiązkiem, a nie tylko fanaberią.