hale magazynowe stalowe

Planowanie parku przemysłowego – hale magazynowe stalowe

Jako członek zarządu bydgoskiego parku przemysłowego oraz główny koordynator do spraw planowania przestrzeni, na moich barkach leży obowiązek uaktualniania planów rozgospodarowania obszarów pod kolejne, nowe budynki, które mają powstać.

Budowa nowych hali magazynowych stalowych

W tym rhale magazynowe staloweoku planujemy rozbudowę o trzy nowe hale magazynowe. Jedna z nich będzie zajmowała obszar 700m2, więc wydzielenie odpowiedniego obszaru nie będzie problemem. Dwie pozostałe to hale magazynowe stalowe, które będą zajmowały mniej miejsca i cała sztuka polega na tym aby wydzielony obszar był jak najbardziej spasowany, aby oszczędzać pozostały. Trzeba jak to mówią wcisnąć te dwie hale magazynowe. Prawidłowa gospodarka przestrzenią jest pracą wymagającą szerokiego spojrzenia na rozkład, który wraz z latami będzie się zmieniać, więc żartobliwie ujmując należy patrzeć w przyszłość. Budowanie hal magazynowych to duże przedsięwzięcie, więc najmniejszy błąd nie ma racji buty po zaakceptowaniu projektu rozplanowania. Miejsce, którego nie dało się ocalić, nie zawsze jest stracone. Między dużymi halami powstają mniejsze garaże ocieplane, które mogą być umiejscawiane w dowolnej części terenu parku. Same hale o konstrukcjach stalowych mają to do siebie, że ewentualne błędy w wyliczeniach obszarowych mogą zostać skorygowane przez projekt i budowę ekip montażowych, dlatego też w porozumieniu z klientem można uzyskać idealny efekt zajmowania obszaru.

Na przyszły rok już planowane są kolejne projekty, natomiast tym razem, mają to być obiekty mniejsze, takie jak więcej garaży, dlatego najważniejszym jest prawidłowe zakończenie i zamknięcie planów rozwojowych na ten rok.