Płaszcze na jesienne dni

Od lat wypracowaną mam nietypową zasadę. Uwielbiam robić zakupy nieadekwatne do panującego akurat sezonu. Dlaczego mam taki system? Ponieważ latem odzież na lato jest najdroższa, tak samo sprawa wygląda z odzieżą zimową i jesienną. Dlatego ja kupuję poza sezonami, w o wiele niższych cenach. Wybór wtedy też jest większy i nie ma kolejek do pozasezonowej odzieży.

Nowy płaszcz na jesień

odzież damska - płaszcze jesienneMoże i trochę dziwnie wyglądam, kiedy wybieram się w upał po odzież na zimę i ją przymierzam, ale tak już się przyzwyczaiłam. Ostatnio odzież damska – płaszcze jesienne mnie zainteresowały, ponieważ uznałam, że mogą się w razie czego przydać również na chłodniejsze dni wiosny. Nie było problemu ze znalezieniem takich płaszczy, ponieważ obecnie sklepy są powszechne i w każdym kraju można znaleźć to samo w butikach. A w różnych krajach panują różne pory roku i temperatury, więc oferty sklepów muszą być uniwersalne. Znalazłam dział z płaszczami, gdy udałam się do jednego z moich ulubionych sklepów. Wybieram ten sklep ze względu na stosunek ceny do jakości. Nigdy się nie zawiodłam, mają bardzo dobre materiały. Płaszcz który najbardziej rzucił mi się w oczy był czerwony. Zawsze marzył mi się taki czerwony płaszczyk w nasyconym kolorze. Nie lubiłam szarych i smutnych kolorów. Jesień musi być żywa i kolorowa. Dlatego od razu po przymierzeniu płaszcza, wybrałam sobie odpowiedni rozmiar, dobrze leżał i dokonałam zakupu.

Jakiś czas później, gdy nadszedł jesienny czas tak się złożyło, że mój płaszcz w tym kolorze stał się krzykiem mody. Tylko, że ja miałam szczęście, bo kupiłam go w okazyjnej cenie. A w sezonie kosztował prawie dwa razy tyle co wcześniej. Zadowolona z mojego wyboru byłam bardzo. I miałam modny płaszczyk, mimo, że kupiony już kilka miesięcy wcześniej.