Płaszcze z alpaki na jesień, zimę i wiosnę

Obecnie rzadko kiedy mamy do czynienia z prawdziwym okresem przejściowym typu jesień czy wczesna wiosna. Te pory roku od kilku lat trwają bardzo krótko, toteż bywa, że nie chcemy marnować pieniędzy na ubrania wierzchnie, które będziemy nosić niespełna dwa miesiące w roku. Warto zatem kupić coś, co przyda nam się na znacznie dłuższy czas.

Ciepły płaszcz z alpaki

stylowe płaszcze - alpakaOkresy przejściowe, jak jesień i wczesna wiosna są obecnie bardzo krótkie, a czasami nawet nie występują w ogóle. Na zewnątrz jest bardzo ciepło, a nagle niemalże z dnia na dzień zaczynają łapać przymrozki i na odwrót. Wczesną wiosną panują jeszcze zimowe temperatury, aby nagle, po deszczowym tygodniu zrobiło się bardzo ciepło. Nic zatem dziwnego, że część z nas rezygnuje z zakupu przejściowych ubrań. Istnieją jednak takie kurtki i płaszcze, które zdadzą swój egzamin nie tylko w tym krótkim okresie, ale na przykład także zimą. Świetnym dowodem na to są ciepłe stylowe płaszcze – alpaka czy raczej wełna, którą pozyskuje się z tego przepięknego zwierzaka, która charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest niezwykle milutka w dotyku i co najważniejsze bardzo leciutka, a jednocześnie niezwykle ciepła. Dzięki temu, nie musimy pod spód ubierać się na cebulkę. Wełna z alpaki jest także oddychająca, więc nie musimy martwić się o to, że zbyt się spocimy lub też wyziębimy.

Warto także do plusów zaliczyć to, że ten rodzaj wełny jest bardzo elastyczny i znacznie bardziej odporniejszy na ścieranie niż tradycyjna wełna z owcy. Co więcej, bardzo wygodnie się ją czyści, a dzięki temu, że jest tak cienka, również bardzo szybko schnie. Ponadto wełna z alpaki nie przyciąga tak brudu i też nie wchłania w siebie tak dużo zapachu, co w okresie smogowym jest bardzo pozytywnym aspektem.