Plecaki dla dzieci

Czas wakacji to również okres, w którym kompletujemy wyprawki szkolne dla swoich dzieci. Do kupienia jest mnóstwo artykułów, książek, zeszytów i ćwiczeń, które dziecko potrzebuje do szkoły. Nieodłącznym elementem wyprawki jest plecak, który dziecko będzie nosić z nierzadko ciężką zawartością. Układ kostno-stawowy jest wtedy bardzo obciążony, więc warto postawić na taki model, który będzie bezpieczny. 

Bezpieczne plecaki dla chłopców

tornister herlitz dla chłopcaUkład kostno-stawowy dziecka etap rozwoju kończy dopiero około 20 roku życia. Do tego czasu jest bardzo podatny na powstawanie wad i deformacje. Bardzo duży odsetek chłopców boryka się z wadami postawy, a w szczególności z krzywym kręgosłupem. Przyczyniać się może do tego niewłaściwy model plecaka, który obciążony wyposażeniem, dziecko nosi nawet kilka godzin dziennie. Najważniejszym elementem dobrego plecaka jest odpowiednie usztywnienie, które zapewnia równe rozłożenie ciężkości zawartości, dzięki czemu zapobiega asymetrii pleców dziecka. Taki element posiada m.in. tornister herlitz dla chłopca. Jest lekki i bardzo wygodny, a ponadto w ofercie znajdziemy szeroką gamę wzorów i kolorów. Dostępne są przede wszystkim odpowiednie modele dla pasjonatów piłki nożnej, motoryzacji, dinozaurów, astronomii i wiele innych. Dodatkowym atutem plecaka z tej firmy jest możliwość zakupienia go w zestawie. Wraz z wyposażeniem, oraz gratisami, dzięki czemu nie musimy planować osobnych zakupów. W zestawie znajdziemy takie dodatki jak dwa piórniki i worek gimnastyczny. 

Dzieci swój wybór plecaka opierają na walorach estetycznych. Jednak my, jako rodzice powinniśmy zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo swojego dziecka. Oczywiście jedno nie wyklucza drugiego. Dlatego warto postawić na taką firmę, która oferuje nam tornistry, które będą satysfakcjonujące zarówno dla rodziców, jak i dzieci.