Plisy

Plisy czy rolety na ciekawskich sąsiadów?

Problem zaczął się już pierwszego dnia gdy się wprowadziliśmy na parter do nowego bloku w centrum Szczecina. Za najbliższą sąsiadkę mamy starszą panią, której maż zmarł ponoć kilka lat temu.

Ciekawscy sąsiedzi to wielki problem, którego rozwiązaniem mogą być plisy

PlisyNiestety jej wadą jest straszna ciekawość. Już pierwszego dnia, kiedy wnosiliśmy rzeczy wyszła z domu i o wszystko nas wypytywała. Czy jesteśmy ze Szczecina czy przyjechaliśmy z innej części Polski, a kto będzie tu mieszkał itd. Nie chcieliśmy być niegrzeczni, a tym bardziej przy pierwszym spotkaniu, ale było to bardzo uciążliwe. Zniosłam nawet to, jak pewnego dnia gdy wróciłam do domu po pracy, weszła za mną do domu i zaczęła mi opowiadać o swojej chorobie i prosić czy zawiozę ją na pocztę i na cmentarz na grób męża. Żal mi trochę było starszej pani dlatego, się zgodziłam. Odtąd przychodziła z prośbą prawie codziennie. Jednak miarka się przebrała, gdy pewnego razu podnosiłam nasze Plisy-szczecin, a ona stała pod naszym oknem i obserwowała co robimy w domu. Wtedy się przeraziłam, z pewnością plisy nie zabezpieczają tak przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów jak rolety zewnętrzne, ale jednak nie chciałam całkowicie odgradzać się od światła i siedzieć po ciemku w domu. Postanowiliśmy więc zakupić zwykłe rolety z kasetami, które można było zwijać od góry do dołu.

W końcu czujemy się swobodnie w naszym domu. Staramy się unikać naszą sąsiadkę, chociaż dalej jej pomagamy, w końcu to samotna starsza pani, jednak mimo wszystko, nie chcemy aby zbyt bardzo brała udział w naszym życiu prywatnym.