szpital

Pompy infuzyjne – co warto wiedzieć?

Szpitale cierpią na niedobory personelu medycznego. Większość wykształconych ludzi woli szukać pracy na zachodzie, za lepsze pieniądze. Oczywiście rodzi to pewien problem z poziomem medycyny w naszym kraju. Na szczęście nowoczesna technologia pomaga jak może w pracy szpitali i uzupełnieniu brakującego personelu.

Pompy infuzyjne w szpitalach

szpitalKażdy pacjent na oddziale szpitalnym oczekuje stałej opieki. Chodzi tutaj o bieżące monitorowanie potrzeb pacjenta i podawania odpowiednich leków. Dzięki niektórym urządzeniom medycznym przynajmniej to drugie udaje się z sukcesem realizować bez pomocy personelu. Takim urządzeniem jest pompa infuzyjna podająca ciągle lub cyklicznie leki bezpośrednio do żył pacjenta. Jest to urządzenie bardzo precyzyjne, które reguluje się za pomocą elektroniki. Doskonała jakość i precyzja tych urządzeń jest w tym przypadku ważna, zwłaszcza gdy podaje się pacjentowi naprawdę silne leki, które gdy przesadzi się dawkę, mogą być śmiertelne dla pacjenta. Elektroniczne sterowanie urządzeniem ma jeszcze tą zaletę, że jest bardziej precyzyjne nawet niż sam personel medyczny, który mniej dokładnie te leki dozuje, nie wspominając już nawet o pilnowaniu czasu, w którym te leki powinny być podawane. Pompa potrafi o określonej godzinie, z dokładnością co do sekundy dozować pacjentowi precyzyjną dawkę leku. Lekarze nie muszą się martwić, czy ich zalecenie będzie wykonane na czas, gdyż sami mogą programować takie pompy.

Bardziej rozbudowane urządzenia mogą dozować nie tylko jeden, ale nawet kilka leków jednocześnie. Te leki dozuje się nawet naprzemiennie, ponieważ ustawienia urządzeń robi się osobno dla każdego rodzaju leku. Pompy tego typu już od jakiegoś czasu sukcesywnie wspomagają oddziały, gdzie brakuje personelu i oby tak było dalej. Są to raczej pewne i sprawdzone urządzenia.