Posadzki z betonu

Podłoga w nowo budowanych mieszkaniach stanowi zazwyczaj połączenie kilku warstw, gdzie jej wierzchnią strukturę, zaraz pod wykończeniem stanowi beton. Jest to doskonały system posadzkowy, który gwarantuje wytrzymałość przez wiele lat. Wiele zależy jednak od tego w jaki sposób zostaną wykonane poszczególne warstwy, szczególnie ta betonowa.

Wytrzymałe dyski zacierające do posadzek betonowych

wytrzymały dysk zacierającyUłożenie poszczególnych warstw musi być związane z dużą dokładnością wykonania. Staranność przy ułożeniu warstwy ocieplającej, a także instalacji, która znajduje się w posadzce będzie miała decydujący wpływ na późniejszą jej eksploatacje. Całość kończy warstwa betonowa, po której będziemy się poruszać, oraz na której będą ułożone panele lub płytki ceramiczne. Beton na posadzki powinien mieć odpowiednią strukturę. Nie jest to typowy beton konstrukcyjny, tylko raczej sucha zaprawa betonowa, którą układa się maszynowo lub ręcznie. Do jej końcowego wygładzenia stosuje się wytrzymały dysk zacierający, którym szlifuje się wierzch posadzki. Taki dysk połączony jest zazwyczaj z mechaniczną maszyną, która napędza go poprzez silnik spalinowy, sprawiając, że będzie się on obracał. Wykorzystanie takich dysków sprawia, że wierzch posadzki będzie gładki i ułożenie na nim paneli czy też płytek będzie czysta przyjemnością. Nie trzeba się wtedy martwić o nierówności, ani o konieczność ich poprawy za pomocą dodatkowej zaprawy betonowej.

Firmy, które wykonują takie posadzki posiadają odpowiedni sprzęt zacierający na swoim stanie, natomiast gdy wykonujemy ją tylko sporadycznie, to zawsze jest możliwość jego wypożyczenia. Wszelkie wypożyczalnie sprzętu budowlanego posiadają zazwyczaj kilka sztuk na swoim stanie magazynowym, a samo wypożyczenie nie kosztuje zbyt wiele.