Pośredniczące agencje pracy

 

Od paru miesięcy zastanawiam się nad wyjazdem do pracy za granicę. Chciałbym wybrać się do Niemiec, jednak trochę boje się jechać sam, ponieważ nie znam języka. Przeglądane przeze mnie oferty są oferowane z ramienia agencji pośredniczących zapewniają, że nie jest to konieczne. 

Jaka agencję wybrać, aby czuć się bezpiecznie?

agencja pracy w niemczechZe względu na to, że byłby to mój pierwszy wyjazd za granicę, postanowiłem przeprowadzić wszystko bezpiecznie i z głową. Nie chciałem naciąć się na oszustwo lub coś ryzykownego, odrzucałem więc oferty osób prywatnych i poszukiwałem co do zaoferowania ma profesjonalna agencja pracy w Niemczech. Aby przekonać się, czy jest to realnie istniejąca firma pośrednicząca między pracownikiem a pracodawcą, zrobiłem szybki research w Internecie. Po dokładnym sprawdzeniu 10 agencji tylko jedna z nich okazała się być nieprawdziwa. Agencja, którą wybrałem była zarejestrowana w specjalnym rejestrze państwowym, posiadała zezwolenie na prowadzenie działalności i bardzo sprawnie odpowiadała na pytania. Ponadto opinie na jej temat wskazywały, że osoby korzystające z  jej  usług są zadowolone. Zarejestrowałem się zatem na ich portalu i zacząłem odhaczać rodzaje ofert, które mnie interesują, i w których mógłbym się dobrze sprawdzić. Agencja zadzwoniła do mnie następnego dnia rano, od razu zapraszając na rozmowę kwalifikacyjną. Otrzymałem od nich gotową propozycję pracy, którą wręczyli mi już na pierwszym spotkaniu. Począwszy od wytłumaczenia zasad i zakresu obowiązków, zaoferowali bezpłatną pomoc w zorganizowaniu dojazdu, opiekę medyczną na miejscu oraz stały telefoniczny dostęp do tłumacza, w przypadku gdy miałbym kłopot z dogadaniem się z tamtejszymi pracownikami pochodzenia niemieckiego.

Oferta wyglądała poważnie, a agencja pracy pełniła swoje usługi bardzo profesjonalnie. To skłoniło mnie do wyjazdu za granice i podpisania umowy. Wywiązali się ze wszystkich obowiązków a ja byłem bardzo zadowolony z jakości transportu oraz pomocy tłumacza.