Potrzebowałam odszkodowania za wypadek samochodowy

 

Ostatnio brałam udział w wypadku samochodowym spowodowanym nie z mojej winy. Nie stało mi się nic poważnego, ale złamałam rękę, a mój samochód potrzebował drobnych napraw. Postanowiłam uzyskać odszkodowanie za wypadek, ponieważ nie stać mnie było na ponoszenie dodatkowych kosztów za wypadek, którego nie spowodowałam. Udałam się więc do swojego ubezpieczyciela.

Nie było łatwo dostać odszkodowania za wypadek

jak skutecznie uzyskać odszkodowanie po wypadku samochodowymNiestety podczas wypadku popełniłam jeden błąd. Razem z drugim kierowcą nie wezwaliśmy policji, tylko spisaliśmy oświadczenie o tym, że wypadek był z jego winy. Ubezpieczyciel stwierdził, że w takim wypadku nie pokryje kosztów naprawy samochodu. Uznał też, że oświadczenie było spisane w nieodpowiedniej formie, która nie ma mocy prawnej. Wróciłam do domu niepocieszona. Wiedziałam, że musi być jakiś sposób na odzyskanie pieniędzy. Tym bardziej, że w wypadku poniosłam uszczerbek na zdrowiu. Korzystając z prawniczej grupy na portalu społecznościowym uzyskałam poradę prawnika jak skutecznie uzyskać odszkodowanie po wypadku samochodowym. Prawnik polecił mi, żebym spróbowała skontaktować się ze sprawcą wypadku i ściągnąć odszkodowanie od jego ubezpieczyciela. Ponieważ miałam kontakt ze sprawcą zadzwoniłam do niego i powiedziałam jaki mam problem. Na szczęście pan poczuwał się do winy i powiedział, że postara się załatwić sprawę, tak abym dostała to co mi się należy.

W ten sposób udało mi się odzyskać pieniądze za naprawę samochodu. Teraz już wiem, aby na miejscu wypadku czy kolizji zawsze wzywać policję, żeby nie mieć problemu z uzyskaniem odszkodowania. Tym razem udało się odzyskać należną kwotę, ale następnym razem mogę nie mieć tyle szczęścia. Dobrze, że sprawca wypadku wziął za niego odpowiedzialność i złożył odpowiedni wniosek do swojego ubezpieczyciela.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na https://www.eloodszkodowania.pl/