Potrzebowałam paneli słoneczny do firmy

Prowadzę zakład przemysłowy. Pracuje on całą dobę, a maszyny których używam w produkcji w ogóle nie są energooszczędne. Taka już ich specyfika. Przez to płacę bardzo duże rachunki za prąd. Ostatnio policzyłam, że o wiele bardziej opłaca mi się zainwestować w instalacje fotowoltaiczną niż czerpać prąd z elektrowni. Postanowiłem zainwestować w fotowoltaikę.

Projekt paneli słonecznych

panele słoneczne dla firmZadzwoniłam do firmy energetycznej związanej z odnawialnymi źródłami energii i zapytałam o panele słoneczne dla firm. Dowiedziałam się, że aby wykonać rzetelny i profesjonalny projekt paneli słonecznych muszę najpierw zdecydować się na audyt energetyczny. Na jego podstawie audytor wyliczy jakie jest dobowe zapotrzebowanie na prąd mojej firmy i wybierze najlepsze i najbardziej wydajne dla mnie panele słoneczne. Od razu umówiłam się na spotkanie z ich przedstawicielem handlowym. Podpisałam umowę i dostarczyłam wszystkie dokumenty niezbędne do tego, aby wykonać projekt instalacji fotowoltaicznej. Firma działała bardzo szybko bo już po kilku dniach otrzymałam gotowy projekt instalacji fotowoltaicznej i dowiedziałam się, jakie panele słoneczne będą dla mnie odpowiednie. Jako, że kupowałam je jako firma interesowała mnie przede wszystkich ich cena netto. To również miałam wyszczególnione w projekcie. Już wkrótce rozpoczęłam inwestycję w energię pozyskiwaną ze słońca.

Okazało się, że to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć. Przede wszystkim zamontowane na dachu mojej firmy panele słoneczne okazały się bardzo wydajne. Nie były one wcale drogie, a mogłam jeszcze ubiegać się o dofinansowanie na ich zakup. Dzięki temu koszt tej inwestycji bardzo szybko mi się zwrócił i nie musiałam już płacić horrendalnie wysokich rachunków za prąd pozyskiwany z elektrowni.