weterynarz

Praca nauczyciela weterynarzy

Praca nauczyciela to wcale nie jest łatwy chleb. Zwłaszcza, kiedy jest się nauczycielem akademickim. Codziennie w swojej pracy mam świadomość, że kształtuję młode pokolenie, które stanowi przyszłość mojego kraju.

Weterynarz z Sulejówka i kształcenie studentów

weterynarzOdpowiadam za ich wiedzę, umiejętności, poglądy. Staram się rozbudzić w nich pasję, aby to, co będą robić w życiu robili z chęcią i zaangażowaniem. Mój zawód to weterynarz z Sulejówka i w tym właśnie zawodzie kształcę młodych ludzi. Pracuję w Warszawie. Codziennie w drodze do pracy przemierzam Rembertów, czasem zabłądzę po coś na Wawer, innym razem trafię na Halinów. Obserwuję miasto i jego mieszkańców, widzę, że młodzi ludzie są w dzisiejszych czasach zagubieni. Poszukują swojej drogi, jednak brakuje im wyraźnych drogowskazów. Wiem, że będąc pedagogiem powinienem stanowić taki właśnie drogowskaz i ze wszystkich sił staram się nim być. Cieszę się za każdym razem, gdy słyszę, że moi studenci lubią przychodzić na zajęcia. Żyję na tym świecie już kilka ładnych lat, nabrałem doświadczenia, wiem, że życie nie obfituje w dobre wydarzenia, że często natrafiamy na trudności, dlatego nieustannie uczę się czerpać radość z codziennego życia, przede wszystkim ze swojej pracy. Tego także staram się nauczyć moich wychowanków- doceniania drobnych rzeczy i dostrzegania dobra w sytuacjach pozornie zupełnie zwykłych. Jako weterynarz wiem, że czasem widzimy w życiu wiele smutnych obrazów. Wiem jednak także, że z uśmiechem łatwiej iść przez życie, wiem, że w pracy weterynarza wielokrotnie widzieć będą jeszcze choroby, napotkają na trudności i muszą umieć radzić sobie z nimi jak najlepiej. Wierzę, że czas studiów to nie tylko nauka zawodu, ale także ostatnia chwila, by nauczyć się prawdziwie i dobrze żyć. Przekazuję całą wiedzę, jaką udało mi się w życiu nagromadzić i cieszę się, gdy widzę owoce swojej pracy.

Każdy dobry weterynarz to mój osobisty sukces. Mam świadomość, że kształcąc ludzi potrafiących razić sobie z codziennymi sprawami z uśmiechem kształcę przyszłe zdrowe, dobrze prosperujące społeczeństwo.