szkolenie bhp

Praca prawidłowo wykonywana

Praca jest ważna, a prawidłowo wykonana praca jest najważniejsza. Nad prawidłowym wykonywaniem pracy czuwać muszą szefowie firmy, specjaliści ds. bhp oraz PIP, czyli Państwowa Inspekcja Pracy, która powołana jest właśnie do czuwania nad działaniem firm.

szkolenie bhpPIP ma możliwości kontrolowania działania pracodawców oraz pracowników – sprawdza legalność zatrudnienia, kontroluje czy pracownicy noszą odzież roboczą. Pracownicy powinni mieć buty robocze urgent, rękawice robocze i mieć odpowiedni sprzęt do wykonywania prac. Na budowie konieczne są kaski ochronne oraz dobrej jakości sprzęt, dzięki któremu praca zostanie wykonana dobrze, solidnie oraz w pełni bezpiecznie. Drabiny muszą być mocne i dobrze rozstawione. Na odzieży roboczej oszczędzać nie można, bo jest to igranie z ludzkim życiem oraz zdrowiem, a pracownik zasługuje na dobre warunki pracy i szacunek. Nieodzowne są także szkolenia bhp oraz sklep bhp. W tym ostatnim zakupić można wszystko to, czego pracownicy potrzebują. Pracodawca musi mieć magazyn, a w nim wszelkie elementy ubioru i urządzenia dla pracowników. Pracownicy nie kupują samodzielnie odzieży roboczej, a jeśli nawet już kupią to jest to zakup refundowany. Pracodawca ma obowiązek dbać o życie oraz zdrowie osób, które pracują na jego rzecz i dbają o rozwój jego działalności.

Podsumowując, odzież robocza jest ważna, nie można z niej rezygnować i nie można nadmiernie oszczędzać na jej zakupie. PIP na pewno sprawdzi działanie firmy oraz oceni jego prawidłowość.