Prezent w postaci banknotów kolekcjonerskich

Od zawsze miałem inne zainteresowania niż rówieśnicy. W trakcie kiedy wszyscy wkoło grali w gry zespołowe, ja wybierałem szachy. Kiedy stały się modne gry planszowe, ja wybierałem te karciane. Nigdy nie byłem zbytnio lubiany, ale mam kilku przyjaciół, którzy podzielają moje zainteresowania, a to jest najważniejsze. Kiedyś od najlepszego kolegi dostałem klaser. Bardzo się ucieszyłem, bo od zawsze zbierałem znaczki, a miejsce mi się już kończyło.

Niespotykane kolekcjonerskie banknoty

banknoty kolekcjonerskieJakie było moje zdziwienie, jak po otwarciu klasera okazało się, że w środku nie ma miejsca na znaczki, tylko na banknoty kolekcjonerskie. Na dodatek w kilku pierwszych stronach były już okienka wypełnione właśnie starymi banknotami i monetami. Byłem z jednej strony zdziwiony, a z drugiej tak bardzo zadowolony, że mam takich przyjaciół, którzy są nietuzinkowi. Tylko osoby, które cię dobrze znają, wiedzą, z czego możesz być zadowolony. I tak było w tym przypadku. Od następnego dnia, siedziałem tylko w internecie i szukałem jakichś nowych kolekcjonerskich zdobyczy. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że parę ciekawych egzemplarzy ma mój dziadek, który z przyjemnością się nimi podzielił. Zasiliły moją niedużą kolekcję. Fajnie mieć hobby, bo o ile kochałem znaczki, to miałem wrażenie, że znalezienie nowego egzemplarza graniczy z cudem. A teraz mogę przygodę zacząć na nowo. Do tego zapisałem się do forum zbieraczy banknotów, gdzie można się wymieniać, bądź chwalić swoimi zdobyczami.

Często rodzice narzekali, że mógłbym wychodzić więcej do ludzi, że nie mogę zamykać się na świat. Ale dla mnie właśnie taki świat jest tym, w którym chcę żyć i patrząc ile ludzi spotykam w internecie, którzy mają podobne poglądy stwierdzam, że wcale nie jest nas tak mało.