Producent trwałych podłóg sportowych

 

W halach gimnastycznych, na zadaszonych boiskach, siłowniach, jednym słowem wszędzie tam, gdzie we wnętrzach uprawiany jest intensywny sport, niezbędne są trwałe podłogi. W odróżnieniu od klasycznych, podłóg użytkowych, te sportowe, charakteryzują się wielowarstwowym układem, posiadają warstwy izolacyjne, mocne drewno lub parkiet, konstrukcję opartą na legarach z trwałego drewna.

Wykonanie parkietów w halach sportowych

producent podłóg sportowychDrewniany parkiet, wykonywany dla celów sportowych, musi odznaczać się specjalną technologią wykonania i przede wszystkim trwałością. Jest to konstrukcja wielowarstwowa. Najpierw na wylewce betonowej układa się drewniane legary oparte na elementach sprężynujących, służących jako rodzaj amortyzacji podczas intensywnego korzystania z sali przez sportowców. Przy niektórych rodzajach sportu i dużej liczbie osób, nacisk na parkiet jest wyjątkowo duży. Wyobraźmy sobie grupę dorosłych mężczyzn grających w koszykówkę, siatkówkę lub halową piłkę nożną, to na prawdę duże obciążenie dla parkietu. By wytrwał przez lata, konstrukcja musi być doskonale wyważona a zastosowane materiały powinny mieć długą przydatność i niski stopień zużycia. Dlatego rekomendowany producent podłóg sportowych stosuje najlepsze, dostępne na rynku materiały i posiada sprawdzoną metodę kładzenia kolejnych warstw. To bardzo złożony, specjalistyczny proces, który wymaga znacznej precyzji i dużego doświadczenia w zakresie kładzenia parkietu w obiektach sportowych.

Wykonanie obiektów sportowych należy do bardzo wymagających procesów. Szczególną uwagę należy zwrócić na dobór wysokiej jakości materiału. Chodzi nie tylko o warstwę zewnętrzną, parkiet, ale też o warstwy spodnie, legary i izolację, gdyż każdy z elementów w tym układzie spełnia swoją określoną, ważną funkcję.