Przed czym chroni filtr FFP2?

Ze względu na czasy pandemiczne, właściwie każdy z nas korzysta z maseczki. Z tego powodu czasami zapominamy, że maseczki ochronne mogą chronić nas nie tylko przed bakteriami i wirusami, ale również przed negatywnym oddziaływaniem pyłów o różnej wielkości, z którymi mamy do czynienia, np. w momencie. gdy w naszej okolicy pojawia się smog. Oczywiście, możliwości w tym zakresie zależne są od typu maseczki.

Przydatne maseczki z filtrem

dopasowane maski z filtrem ffp2Jeśli zależy nam na maseczkach, które będą charakteryzowały się odpowiednio wysoką jakością i użytecznością, na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na produkty wyposażone w filtry FFP. W zależności od tego, jaki filtr będzie umieszczony w maseczce, możemy mieć do czynienia z różną skutecznością filtrowania zanieczyszczeń. Kiedy istotne są dla nas kryteria bezpieczeństwa i jak najwyższej jakości, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się dopasowane maski z filtrem FFP2. Maski tego typu gwarantują nam filtrowanie prawie wszystkich cząsteczek, które unoszą się we wdychanym przez nas powietrzu – minimalnym poziomem wskazywanym przez producentów jest 94%. Jak łatwo się domyślić, w sprzedaży znajdziemy maseczki, które realizowane są przez różne firmy, co jest z perspektywy klienta dobrym rozwiązaniem, ponieważ dostajemy większy wybór produktów. Warto jednak pamiętać, by sprawdzić, czy dany produkt posiada odpowiednie certyfikaty świadczące o jakości wyrobu i użytym filtrze.

Obecnie bez większego problemu maseczki z filtrami FFP2 znajdziemy w sprzedaży internetowej i stacjonarnie, dzięki czemu zawsze możemy wybrać kanał sprzedaży, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom i upodobaniom. Jeśli kupujemy maseczkę dla dziecka, warto pamietać o konieczności zakupu nieco mniejszego produktu niż standardowy przeznaczony dla dorosłych.