tłumacz

Przyszłościowy kierunek rozwoju biura tłumaczeń

Jak pokazują statystyki, prawdopodobieństwo, że pełnoletni mieszkaniec Warszawy w ciągu 10 lat będzie musiał skorzystać z usług agencji tłumaczeń, jest całkiem spore. Wiadomość ta z pewnością powinna zainteresować biura tłumaczeń, bo nie zanosi się na to, by popyt na tego typu usługi ustał. Tłumacz jest więc perspektywiczną profesją, o ile osoba, która się tego podejmuje, może pochwalić się odpowiednimi kompetencjami.
tłumaczZnajomość badań i statystyk znacznie pomaga w odniesieniu sukcesu. Najbardziej pomagają w tym jednak dobre prognozy. Jakiś czas temu zapowiadano, że firmy, które nie promują się w sieci, będą przegrywały walkę o klienta, co możemy właśnie obserwować. Aktualnym trendem jest ułatwienie znalezienia informacji o firmie osobom, które korzystają z urządzeń mobilnych. Zwróćmy uwagę na to, jak wiele osób korzysta dziś ze smartfonów, a sami odpowiemy sobie na pytanie, dlaczego agencja tłumaczeń powinna dostosować swoją stronę internetową do takich klientów. Ciekawym pomysłem na karierę jest zdobycie umiejętności umożliwiających tłumaczenia kabinowe. Pomimo tego, że ten rodzaj tłumaczeń uznawany jest przez specjalistów za najtrudniejszy, nie jest on niemożliwy do opanowania. Warto zauważyć, że coraz więcej przedsiębiorstw ma charakter międzynarodowy. Przewiduje się, że to właśnie rosnąca ich liczba powodować będzie popyt na tłumaczenia kabinowe. Jeżeli więc myślisz o tym, by otworzyć własną agencję tłumaczeń, pomyśl o tym, by w Twojej drużynie znalazł się tłumacz, który posiada odpowiednie umiejętności, aby takie tłumaczenia prowadzić, albo posiadający odpowiedni potencjał, pozwalający wierzyć w to, że zdobędzie tę umiejętność w przyszłości.
Znany tłumacz z Warszawy, którego chlebem powszednim są tłumaczenia kabinowe, zwraca uwagę na to, że symultaniczne słuchanie i mówienie jest trudne samo w sobie, a w tej pracy dochodzi jeszcze element tłumaczenia. Dwojako można również radzić sobie z presją, którą wywołuje świadomość, ile osób słyszeć będzie tłumaczenie – można wykorzystać ją mobilizująco lub próbować o niej zapomnieć.