Rękawy foliowe z metalocenem i filtrem UV

Magazynowanie pasz w rękawach foliowych jest obecnie bardzo popularne. To właśnie w ten sposób rolnicy przechowują pasze, które są wykorzystywane do skarmiania w okresie jesienno-zimowym. W dużych gospodarstwach wielkotowarowych potrzeba naprawdę sporo paszy, by wykarmić wszystkie zwierzęta.

Rękawy foliowe standardowe i nowej generacji

rękaw foliowy - producentKiszonki i sianokiszonki zadawane są przede wszystkim bydłu. Warto wybierać takie rękawy, które powstają wyłącznie z surowców pierwotnych. Chodzi o to, by były to rękawy wysokiej jakości, a nie takie, które powstają z regranulatu. Te drugie są po prostu słabsze i może szybciej dochodzić do ich rozrywania, a co za tym idzie – niszczenia paszy. W nowoczesnych rękawach foliowych bardzo często znajduje się wbudowana warstwa metalocenu. Oprócz tego rękaw foliowy – producent zawiera specjalny filtr UV. Wynika to z faktu, że rękawy przechowywane są najczęściej na zewnątrz pomieszczeń, przez co narażone są na działanie promieniowania słonecznego. Promieniowanie UV może być dla kiszonki bardzo szkodliwe, ponieważ dochodzi do zaburzenia całego procesu fermentacji. Warto więc sprawdzić, czy interesujący nas rękaw posiada odpowiednią barierę przed działaniem tego typu promieniowania. W rękawach foliowych można magazynować najróżniejsze płody rolne i w zależności od tego również trzeba wybierać właściwe materiały do przechowywania. Producenci służą pomocą w zakresie wyboru odpowiedniego rękawa foliowego.

Parametry techniczne nowoczesnych rękawów foliowych są dobierane w taki sposób, by spełniały bardzo surowe wymagania klientów, którym zależy na najwyższej jakości. W sieci można znaleźć rękawy foliowe w wersji standard oraz rękawy nowej generacji. Można złożyć zamówienie na rękawy przez internet. Wcześniej jednak trzeba dobrze zapoznać się ze wszystkimi produktami.