projektowanie ogrodów

Rodzaje ogrodów

Ogrody koło naszego domu kojarzą się nam przede wszystkim z trawnikami, i kilkoma rabatkami kwiatowymi. Jednak przecież to nie wszystko. Możemy tam zasadzić o wiele więcej. Dzięki temu nasz teren zielony wokół domu na pewno będzie o wiele ładniejszy.

Profesjonalne zakładanie ogrodów

zakładanie ogrodówJakie zatem mamy rodzaje tych ogrodów? Najpierw są klasyczne ogrody, czyli takie z drzewami, krzewami iglastymi lub liściastymi, kwiatami i trawą. Takie można spotkać wszędzie. Na pewni projektowanie takich ogrodów też może być bardzo kreatywne i pomysłowe, trzeba jednak zatrudnić odpowiedniego fachowca, który nam w tym pomoże. Na pewno trzeba też wszystko odpowiednio rozłożyć i dobrać te rośliny pod względem tego, na jakim terenie będą one rosły, i jak będą oświetlone. Zakładanie ogrodów-Gdańsk może również uwzględniać nawadnianie ogrodów, co jest bardzo ważne w przypadku każdej rośliny. Dzięki temu nie będziemy się musieli martwić o podlewanie, a w przypadku tak dużych terenów byłoby to bardzo kłopotliwe. Nikt nie mijałby ochoty marnować tyle czasu na takie czynności. Mamy również ogródki warzywne i owocowe. Takie wymagają jeszcze większej pielęgnacji. Ich ziemia powinna być jak najbardziej żyzna, muszą być też obficie podlewane, szczególnie tuż po zasadzeniu. Tym bardziej pokazuje to, że odpowiednio nawodnienie terenu jest sprawą kluczową. Dodatkowo musimy też dbać o to, by na takich terenach nie wrastały nam chwasty, mogące zniszczyć nasze plony.

 

Również szkodniki często będą je atakować. Mamy także ogrodu skalne. Pielęgnacja ogrodów w tym stylu jest bardzo łatwa. Nie trzeba z nimi nic robić, ani przycinać, ani obficie podlewać, bo kaktusy i sukulenty wolą tereny suche i gorące.