suszarka do bielizny

Rodzaje suszarek do bielizny

Suszarki do bielizny są bardzo wygodne dla osób, które nie chcą długo czekać aż ich pranie wyschnie. Znakomicie sprawdzają się, gdy rodzina jest duża, lub gdy mamy małe dzieci. Stały się one bardzo modne w ostatnich czasach i posiadają wiele przydatnych funkcji. Musimy jednak pamiętać, że zazwyczaj liczy się to z większymi kosztami za prąd.

Suszarka do bielizny powinna być w każdym domu

W sklepach RTV i AGD możemy spotkać różne rodzaje suszarek ale nie tylko, znajdziemy tam wiele innych produktów do domu np. czajnik ze stali nierdzewnej, drabiny aluminiowe, rusztowania aluminiowe itd. wyróżniamy dwa podstawowe typy suszarek:
*suszarka wywiewowa
*suszarka do bielizny kondensacyjna
Moc, funkcje oraz parametry obydwie suszarki posiadają takie same, jedyną różnicą jest to w jaki sposób urządzenie doprowadza gorące powietrze, dzięki któremu pobiera wilgoć z prania. Może być bezpośrednio kondensowane w suszarce lub doprowadzane do pomieszczenia.
•Suszarki kondensacyjne
Ten rodzaj suszarek pracuję na zasadzie, że para wodna zamienia (kondensuje) się w wodę. Para, która powstaje podczas suszenia ubrań zamienia się w wodę i zbiera w zbiorniku, co oznacza, że nie musimy się martwić o doprowadzaniesuszarka do bielizny pary wodnej. U wszystkich suszarek tego typu woda zbiera się w zbiorniku, możemy również kupić taki model suszarki, który podłączymy do kanalizacji i odprowadzimy wodę. Dzięki takiej funkcji umiejscowienie suszarki kondensacyjnej nie ma żadnego znaczenia, dlatego ten typ suszarek jest bardzo popularny i najczęściej wybierany.
•Suszarka kondensacyjna z funkcją pary
Dzięki tej funkcji nasze pranie nie jest tylko wysuszone, ale również prawie wyprasowane. Z prania za pomocą pary wodnej zostały usunięte zagniecenia, bez znaczenia czy pranie jest suche czy wilgotne. Możemy również za pomocą pary usunąć nieprzyjemny zapach z naszych ubrań.
•Suszarki kondensacyjne z pompą ciepła
W tej suszarce, powietrze ulega schłodzeniu, dzięki czemu powoduje usunięcie wilgoci. Temperatura suszenia jest w granicach 50-55oC. Jest to około 1/3 mniej, niż w normalnej suszarce kondensacyjnej. Program jest bardzo delikatny dzięki kontroli temperatury oraz pozostałej wilgoci.