tłumik

Rodzaje tłumików

Rozróżniamy wiele rodzajów tłumików. Każdy z nich nadaje się do zupełnie różnego zastosowania. W niniejszym artykule pragnę państwu przedstawić kilka różnych rodzajów tłumików oraz ich zastosowanie.

Jakie są rodzaje tłumików?

tłumikOtóż tłumiki dzielimy na tłumiki płomieni, tłumiki dźwięku, tłumiki interferencyjne, tłumiki kombinowane, tłumiki refleksyjne, tłumiki absorpcyjne, tłumiki wylotu a także tłumiki optyczne. Tłumiki wylotu to typowe tłumiki samochodowe, które mogą zostać założone podobnie jak haki holownicze warszawa w zwykłym zakładzie blacharstwo lakiernictwo chociażby w Warszawie. Opiszę teraz kilka z nich. Otóż tłumik dźwięku to urządzenie mające na celu stłumienie odgłosu wystrzału z broni palnej oraz pneumatycznej. Przydaje się on w przypadku chęci pozbawienia kogoś życia – broń nie wydaje wtedy tyle hałasu. Kolejnym bardzo przydatnym urządzeniem jest tłumik samochodowy – jest to urządzenie, które jest jedną z części układu wydechowego, która jest niezbędna do prawidłowego przetwarzania spalin, które wydobywają się z pracującego silnika a także do zmniejszania wydawanego przez silnik hałasu. Układ wydechowy składa się z takich elementów jak kolektor wylotowy z rurą wylotową, tłumik przedni, katalizator, tłumik środkowy, tłumik końcowy, rura wydechowa końcowa. Ulubioną rzeczą wielbicieli 3 pasków jest podziurawiony tłumik bądź też tłumik wymieniony na taki wydawający z siebie odgłosy zarzynanego kota. Kolejnym ciekawym rodzajem są tłumiki kombinowane. Są to tłumiki, które tłumią dźwięki w szerokim zakresie częstotliwości.

Tłumik absorpcyjny natomiast tłumi drgania tylko o dużej częstotliwości czyli takie powyżej 500 Hz. To tylko kilka opisanych tłumików z całej ich rzeszy. Tłumiki te są najczęściej używane dlatego też wziąłem je pod uwagę. Więcej informacji zaczerpniecie państwo chociażby z wikipedii.