Kubek reklamowy

Rozwój reklamy w Polsce

Reklama jeszcze trzydzieści lat temu była w Polsce czymś nieznanym. Kiedy oglądamy mecze piłkarskie z tamtego okresu nie ma prawie rządnej reklamy. Chyba, że jest to mecz, który odbywał się na zagranicznym wyjeździe.

Jak rozwijała się w Polsce reklama?

Kubek reklamowyWidzimy reklamy, które większości Polaków nic nie mówiły. Po prostu były to reklamy produktów o których przeciętny Polak nic nie wiedział. My żyliśmy w innych realiach nie i nie znaliśmy zachodnich marek. Teraz możemy sobie wymyśleć własną reklamę i zlecić wydrukowanie takich gadżetów jak odblaski reklamowe, długopisy z nadrukiem. balony reklamowe. Jeżeli udało się zdobyć jakiś produkt z tamtego świata to opakowanie było traktowane jak relikt, stało na widocznym miejscu nieważne, że była to pusta puszka po piwie czy opakowanie po papierosach. Ale było to kolorowe i na pewno sporo kosztowało niestety nie złotych. Teraz mamy to wszystko u siebie na wyciągnięcie ręki. Niestety mamy też ulice i drogi zawalone krzykliwymi nieestetycznymi reklamami, które wiszą często w niewłaściwych miejscach stwarzając wręcz zagrożenie. W tej chwili zawodnicy wyglądają jak chodzące reklamy, ale dzięki temu mają pieniądze od sponsora na uprawianie swojej dyscypliny sportu. Banery na meczach również urozmaicają widowisko jest kolorowo.

Również kibice mają pole do popisu jeżeli chodzi o ubiór w barwy swojej drużyny wybór jest ogromny począwszy od koszulek, czapeczek, szalików skończywszy na kubkach czy długopisach. Na pewno sport w dzisiejszym wydaniu jest barwniejszy chociażby ze względu na tą całą otoczkę.