Rusztowania dostępne na rynku

 

Remont domu to spory wydatek, na który większość z nas długo oszczędza, albo bierze pożyczkę z banku. Jeżeli się znamy na budowlance, to z pewnością sami sobie poradzimy, ale niektóre potrzebne sprzęty i maszyny trzeba będzie kupić lub wypożyczyć. Przy ocieplaniu domu zwykła drabina nam nie wystarczy,

Do czego się stosuje rusztowanie aluminiowe?

rusztowania aluminioweCzęść sprzętu i narzędzi potrzebnych w remoncie z pewnością się nam przyda w domu w późniejszym czasie. Szlifierki, szpachelki, młotki, drabiny, czy poziomice przydadzą się przy innych pracach domowych. Jednak przy ocieplaniu domu, konieczne będzie zastosowanie specjalnego podestu, który zapewni nam bezproblemowe przemieszczanie się wzdłuż elewacji. Rusztowania aluminiowe są idealne do takich prac, ponieważ są lekkie i łatwe w montażu. Modele dostępne na rynku pozwalają na prace do wysokości prawie czterech metrów, co w przypadku domowego remontu w zupełności wystarczy. Po złożeniu rusztowanie nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu możemy je trzymać w garażu lub w piwnicy. Jeżeli potrzebujemy go tylko jednorazowo, to lepiej wynająć od firm specjalizujących się w wynajmowaniu sprzętu budowlanego, bo wyjdzie nam to zdecydowanie taniej niż zakup nowego rusztowania. Aluminiowe najczęściej posiadają kółka, które umożliwiają łatwe przemieszczanie w dowolne miejsce przy elewacji. Jednak aby samemu korzystać z takiego sprzętu, musimy posiadać odpowiednie pozwolenia na prace wysokościowe. Wynajem rusztowania na jedną dobę to koszt około stu złotych.

Przy małych remontach o ograniczonym zasięgu, najlepiej się sprawdzą lekkie rusztowania, które się szybko składa oraz rozkłada. Na podeście w trakcie pracy mogą przebywać maksymalnie trzy osoby, których waga w sumie nie przekroczy dwieście pięćdziesiąt kilo, ponieważ aluminium ma ograniczoną wytrzymałość.