domki zakopane

Rysy – szczyt, który warto zdobyć

Zakopane to jedno z chętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w polskich górach. Wyróżnia się doskonałą bazą noclegową, wśród której znaleźć można między innymi apartament, domek. Taki domek do wynajęcia to świetna propozycja dla tych, którzy chcą poczuć się swobodnie.

Domek w Zakopanem

domki zakopaneDomek Zakopane dostępne są w różnych częściach miasta. Niezależnie od tego, na jaką bazę noclegową się zdecydowaliśmy, powinniśmy odbyć przynajmniej kilka wycieczek w Tatr. To właśnie im Zakopane zawdzięcza swoją ogromną popularnością. Wśród licznych górskich szczytów wskazać można te, które każdy turysta po prostu powinien „zaliczyć”. Jednym z takich szczytów są Rysy – masyw, który tworzony jest przez trzy szczyty, o czym mało kto zdaje sobie sprawę. Środkowy jest najwyższy i wznosi się na wysokość 2503 metrów nad poziomem morza, północno – zachodni jest najwyższy w Polsce i ma wysokość 2499 metry nad poziomem morza, południowo – wschodni jest z kolei najniższy, a jego wysokość to „zaledwie” 2473 metry nad poziomem morza. Ze szczytu Rysów rozpościera się wspaniała panorama, która pozwala nam dostrzec szczyty Tatr Wysokich, Tatr Zachodnich i położonych tylko po słowackiej stronie Tatr Bielskich.

Z Rysów wrócić do Morskiego Oka możemy tylko i wyłącznie tą samą trasą, która niestety w szczycie sezonu turystycznego jest naprawdę mocno zatłoczona. Turystom chcącym wspiąć się na tą górę poleca się nocleg w schronisku nad Morskim Okiem i wyjście na szlak o jak najwcześniejszej porze, najlepiej zaraz po wschodzie słońca.