Samochodowy pochłaniacz zapachów

Samochodowa tapicerka, w przeciwieństwie do domowych mebli, pochłania nieprzyjemne zapachy bardzo łatwo. W połączeniu z niekoniecznie optymalną wentylacją i brakiem możliwości regularnego czyszczenia wnętrza może to dawać bardzo niekomfortową atmosferę wewnątrz pojazdu. Odświeżacze powietrza i pochłaniacze zapachu są więc stałym elementem wyposażenia większości samochodów.

Najskuteczniejsze pochłaniacze nieprzyjemnego zapachu

skuteczny pochłaniacz zapachów do autaWszyscy kierowcy na od razu kojarzą pochłaniacze zapachu z „choinkami”, obecnymi w samochodach od dziesięcioleci. Były one, i są do tej pory, jednymi z najczęściej używanych sposobów na zamaskowanie nieprzyjemnego zapachu w samochodzie, czy to od zabrudzeń tapicerki, czy też pochodzącego od tworzyw sztucznych, jakie nieraz takowy zapach generują. Najbardziej rekomendowany i skuteczny pochłaniacz zapachów do auta jest jednak o wiele bardziej skomplikowanym urządzeniem, podobnym bardziej do domowych oczyszczaczy powietrza niż do samochodowych „zapachów”. Pochłaniacz ten zbiera wszystkie substancje, wywołujące nieprzyjemny zapach, i wydziela własne opary preparatów, które nie tylko mają bardzo przyjemny zapach, ale również częściowo neutralizują szkodliwe substancje, zapobiegając rozprzestrzenianiu się ich w kabinie samochodu. Urządzenie to jest kompaktowe, i mieści się w każdym samochodzie, a najczęściej kierowcy umieszczają je na pulpicie samochodowym, w pobliżu wlotów powietrza wentylacji, która bardzo wspomaga działanie urządzenia.

Oczyszczacz ten jest często dostępny w sklepach motoryzacyjnych, a jego cena jest na tyle niska, iż większość kierowców może sobie na niego pozwolić praktycznie od ręki. Już po paru godzinach można bowiem zauważyć efekty jego działania i cieszyć się znacznie czystszym powietrzem w kabinie samochodu.