Siatka do ogrodzenia leśnego

Duży ogród przy domu położonym na skraju lasu nie był najlepszym pomysłem, zwłaszcza biorąc pod uwagę iż nasza posesja była oddalona od miasta na tyle, by nie musiała być ogradzana. Nie wzięliśmy jednak pod uwagę możliwości zniszczenia ogrodu przez lokalne zwierzęta, szukające tam pożywienia.

Siatki ogrodzeniowe z tworzywa sztucznego

tania siatka leśnaTen sam problem mieli również sąsiedzi, mający duże pola uprawne, które zawsze musiały być ogrodzone, by zminimalizować możliwość strat spowodowanych przez zwierzęta. W obu przypadkach, najlepszym rozwiązaniem okazało się ogrodzenie terenu najtańszą siatką leśną. Ogólnodostępna, tania siatka leśna była bowiem bardzo skutecznym sposobem na powstrzymywanie dzikich zwierząt przed wchodzeniem na ogrodzony teren, jeśli została zamocowana do słupów prawidłowo. Taka siatka jest bardzo lekka, więc nie wymaga dużego wysiłku by zamontować ją na miejscu, aczkolwiek należy do bardzo wytrzymałych, i nie ulega uszkodzeniu łatwo. Jest wykonana z tworzywa sztucznego odpornego na wodę, i nie niszczeje pod wpływem pogody, dlatego też często zdarza się iż raz rozłożona, spełnia swoje zadanie przez wiele lat. Jest wykorzystywana w bardzo wielu miejscach, zarówno w prywatnych posesjach, tak jak w naszym przypadku, jak i do ogradzania pól. Może być również użyta do oddzielenia leśnych dróg od reszty terenu, by chronić zwierzęta przed możliwością potrącenia.

Taka siatka jest bardzo tanią inwestycją, a nawet bardzo duże ilości, potrzebne do ogrodzenia rozległego pola uprawnego czy prywatnej posesji nie są dużym wydatkiem, więc może być zakupiona przez osoby nie mające wygórowanego budżetu. Mimo niskiej ceny, najczęściej w zupełności wystarcza do ogrodzenia terenu w jakimkolwiek celu i może być używana przez bardzo długi czas z racji wytrzymałości i trwałości.