Piloty do bram

Siłowniki i piloty do bram

Pracuję w markecie budowlanym i mamy naprawdę bardzo szeroki asortyment. Ciężko byłoby zliczyć wszystkie te produkty. Wielu z nich musiałem nauczyć się na pamięć i wiedzieć, do czego one służą. Częściowo też szedłem na żywioł, kiedy klient mnie o coś pytał, a ja jeszcze nie do końca wiedziałem, na czym coś polega.

Piloty do bram – część asortymentu

Piloty do bram

Czasami w ten właśnie sposób trzeba sobie radzić, bo wiadomo, że w mig nie opanuje się wiedzy na temat każdego przedmiotu. Ja na przykład nie do końca wiedziałem, na czym polega zasada działania, jaką mają siłowniki do bram. Każdy wie, do czego one służą, ale w jaki sposób działają, to już jest trudniejsza sprawa. Miałem zaś dociekliwego klienta, który chciał w ogóle wszystko do bram. Potrzebne mu były napędy do bram przesuwnych, ale sam nie wiedział czy na pewno tylko takie. Mówił, że napędy do bram dwuskrzydłowych też się pewnie przydadzą, bo on ma i taką bramę i taką. Chciał, żeby mu doradzać, ale cokolwiek nie powiedziałem, to było źle. Wiedziałem już wówczas trochę na temat automatyki do bram, ale też bez przesady. Nie znałem parametrów technicznych każdego urządzenia. Nie na tym polega moja praca. Można sobie przeczytać z półki na listwie cenowej, jakie są dane piloty do bram czy napędy. Przeważnie najważniejsze rzeczy są opisane tam albo też na opakowaniu. Ludzie zaś traktują sprzedawców czasami jak takie komputery, do których wklepie się jakieś zapytanie i już wyskakuje odpowiedź.

Kiedy jej zaś nie ma, są wielce zadziwieni i zirytowani jednocześnie. Nie rozumiem takiego podejścia. Dlatego właśnie trzeba się uzbroić w cierpliwość, kiedy ma się pracę typowo opartą o kontakty międzyludzkie. Inaczej się bowiem długo nie wytrzyma.