maszyny domowe

Siruba a rękodzieło artystyczne

Niedawno zainteresowało mnie rękodzieło artystyczne. Lubiłam malować, przerabiać swoje ubrania, nawet trochę szyłam, ale tylko ręcznie. Ostatnio zaczęłam malować na tkaninach i bardzo mi się to spodobało. Dzięki temu mogłam ze zwykłej białej koszulki zrobić coś pięknego, czego w dodatku nie ma nikt inny.

Siruba overlock – maszyna do szycia wysokiej klasy

siruba overlockZaczęłam czytać na temat wykorzystywanych farb i ozdób do tkanin, zaczęłam eksperymentować na swoich starych ubraniach. Kiedy zaczęło mi to wychodzić coraz lepiej to zabrakło mi szycia, ponieważ czasem chciałabym nie tylko coś namalować na bluzce, ale również ja przerobić. Moja babcia posiadała starą siruba maszyna, na której sama nie mogłam pracować, była dla mnie zbyt ciężka w obsłudze i nie umiałam jej dobrze nastawić. Potrzebna była mi dobra maszyna, na której mogłabym szyć duże ilości, ale nie masowe rożnych rzeczy. Nie może być też taka droga jak siruba overlock, raczej celuję w coś ze średniej półki. Zaczęłam więc czytać równocześnie o zdobieniu i szyciu tkanin. Przy okazji szukałam też maszyny do szycia. Nie szło mi najlepiej, więc poprosiłam babcię o pomoc. Ona powiedziała mi, że sama kupiłaby maszynę siruba stebnówka. Mi na pewno wystarczy i będzie łatwiejsza w obsłudze niż jej stara maszyna. Zatem skierowałam swoją uwagę szczególnie na maszyny tego typu.

Tutaj tez było kilka modeli, mniej lub bardziej zaawansowanych, różniących się czasem bardzo ceną. Wybrałam coś pośrodku, czyli co ma nieco więcej niż podstawowe funkcje, ale tez nie kosztowało fortuny. Jestem zadowolona z wyboru.