remonty

Skandynawska inspiracja

Przeprowadzenie generalnego remontu, to nie lada wyzwanie. Chyba nikt z nas nie lubi tego chaosu, bałaganu i wydawania pieniędzy na materiały budowlane. Niemniej jednak od czasu do czasu każdemu budynkowi przydaje się taka metamorfoza. Jeżeli na przykład jesteśmy właścicielami starego drewnianego domu i jeśli chcemy w nim zamieszkać, to zgłaszając się do architekta na pewno przedstawi on nam kilka ciekawych propozycji. Co prawda przebudowa domu drewnianego na coś bardzo nowoczesnego nie zawsze jest możliwa, ale pozostaje także wiele innych alternatyw.

Remont drewnianego domu

remontyI tak na przykład nasz dom może zyskać charakter skandynawski. Ten trend jest bardzo modny już od kilku sezonów i dotyczy nie tylko tego jakie dekoracje mamy wybierać, ale także tego jak ma wyglądać elewacja budynku i każde pomieszczenie w środku. Robiąc remont drewnianego domu warto zwrócić uwagę na pewne elementy, które będą pasować nam do nowej aranżacji. Są to okna, podłogi i drzwi. Jeżeli w domu są drewniane podłogi, które są jeszcze w dobrym stanie, to wystarczy je odnowić. Styl skandynawski kocha takie naturalne elementy, a im bardziej stare tym lepiej, Podłoga może być wycyklinowana i na nowo polakierowana lub potraktowana olejem. Można ją także dodatkowo postarzyć i wybielić. Musimy bowiem wiedzieć, że w Skandynawii motywem przewodnim jest biel. Białe może być dosłownie wszystko od podłóg poprzez ściany, meble i dekoracje. Jak łatwo można wywnioskować biel sprawdzi się także w wiejskich klimatach. Wiele osób przeprowadzając remonty domów drewnianych inspiruje się Skandynawią, bo wszystkie tamtejsze aranżacje cechują się prostotą i wykorzystywaniem naturalnych surowców.

Przykładowo łazienka wcale nie musi być od ścian do podłóg wyłożona błyszczącą glazurą, może być drewniana z betonowymi elementami. Z kolei w salonie zamiast połyskujących mebli i kryształowych dekoracji możemy postawić na proste drewniane komody i tekstylia w kilku pastelowych odcieniach. Nasz drewniany dom w stylu skandynawskim na pewno zyska nowy wymiar.