sklepy internetowe magneto

Sklepy internetowe magento – płatności i dostawa

Prowadzenie sklepu internetowego znacząco różni się od prowadzenia sklepu stacjonarnego. Wszystko jest robione wirtualnie, nie mamy bezpośredniego kontaktu z klientem i też nie posiadamy lokalu gdzie ich obsługujemy.

Płatnościami i dostawami w sklepach internetowych?

sklepy internetowe magnetoPoza tym jeśli prowadzimy taki sklep magento to musimy zająć się sprawami płatności za nasze produkty, jak również opcjami dostawy. Zacznijmy zatem od płatności. Mogą być one różnorakie. Pierwsza opcja to płatność przelewem. Możemy to robić z jednego rachunku bankowego na inny, czy tez przez systemy takie jak PayPal. Dzięki temu nie musimy podawać numeru naszego konta, a wszystko odbywa się bardzo bezpiecznie. Klient może również zrobić przelew na rachunek za pomocą płatności na poczcie czy ze swojego banku, jeśli nie posiada konta internetowego. Tym sposobem za towar zazwyczaj płaci się przed jego wysłaniem. Inna opcja to płatność przy odbiorze. Jeśli zamawiamy paczkę pobraniową to płacimy wtedy przy jej dostarczeniu. Taka opcja zazwyczaj jest droższa, niż płatność przelewem, ale wtedy płacimy tylko wtedy kiedy paczka dojdzie, możemy zobaczyć jej stan techniczny, a jak coś nie dojdzie to nie musimy składać reklamacji, bo jeszcze za nią nie zapłaciliśmy. Zastanówmy się teraz jakie możliwości dostawy oferują sklepy internetowe magento. Jest to bowiem opcja bardzo godna polecenia.

Możemy zamawiać zwykle paczki, które jednak nie są śledzone ani ubezpieczone, a zapewne dojdą do ans po tygodniu. To jednak najtańsza opcja. Są jeszcze szybsze paczki polecone, czy priorytetowe, które możemy otrzymać już następnego dnia. Są one najdroższe.

Źródło:

Sklepy internetowe