Skorzystałam z pomocy domu pogrzebowego

Kiedy zmarła moja babcia, organizacja pogrzebu spadła na karb moich obowiązków. Najpierw przeczytałam, jakie formalności trzeba załatwić po śmierci bliskiej osoby. Wiedziałam dzięki temu, że w pierwszej kolejności powinnam wybrać odpowiedni dom pogrzebowy. Jeśli trafi się bowiem do profesjonalnego miejsca, to pracownicy domu pogrzebowego mogą nas odciążyć w wielu sprawach.

Gdzie w Gdańsku znajdę dom pogrzebowy?

gdańsk - dom pogrzebowyPotrzebowałam więc odnaleźć jakiś dobry i znajdujący się w miarę blisko mojego miejsca zamieszkania zakład tego typu. Okazało się, że można znaleźć naprawdę wiele zakładów pogrzebowych w miejscowości Gdańsk – Dom pogrzebowy, który ostatecznie zdecydowałam się wybrać, okazał się naprawdę bardzo dobry. Przede wszystkim dlatego, że zajmowali się oni nie tylko tradycyjnymi pochówkami, ale także organizacją kremacji zwłok. Moja babcia zawsze chciała zostać skremowana, dlatego zakład pogrzebowy który wybrałam musiał organizować takie pochówki. Pracownicy tego domu pogrzebowego pomogli mi w załatwieniu wszelkich formalności w krematorium, w kościele, a także w urzędzie. Podpowiedzieli mi także co muszę zrobić, aby otrzymać zasiłek pogrzebowy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dostałam tu także duży wybór trumien do kremacji, wiązanek pogrzebowych oraz strojów dla zmarłego. Nawet nie wiedziałam, że istnieją specjalne ubrania w które ubiera się zmarłego.

Byłam bardzo zadowolona z pomocy tego miejsca. Okazało się ono naprawdę bardzo dobre. Przede wszystkim dlatego, że zatrudniali kompetentnych pracowników, którzy umieli rozwiać wszelkie wątpliwości i byli niezwykle empatyczni. Jestem przekonana, że bez pomocy tego domu pogrzebowego nie udałoby mi się wszystkich spraw załatwić w niecałe dwa dni i pochówek nie mógłby odbyć się tak szybko.