Skuter elektryczny czy wózek inwalidzki?

 

Kupowanie sprzętu dla osoby niepełnosprawnej, zdecydowanie nie jest łatwe. Musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę jej predyspozycje, osobiste życzenia i pogląd na kwestie sprzętu. Powinniśmy pamiętać, że ten sprzęt nie ma ułatwiać życia nam, tylko danej osobie.

Zalety skuterów elektrycznych

skutery elektryczne inwalidzkie z oświetleniemW przypadku zakupu takiego sprzętu, często dużą rolę odgrywa czynnik ekonomiczny. Bez wątpienia jest on bardzo istotny, ponieważ takie sprzęty są niestety drogie. Jednak musimy pamiętać o tym, że za takim sprzętem stoi po prostu osoba. Dlatego nie możemy kurczowo trzymać się ceny, tylko zalet samego sprzętu. Porównując wózek inwalidzki ze skuterem elektrycznym, mamy zdecydowanego zwycięzcę. Jest nim bez wątpienia skuter elektryczny. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie trzeba napędzać go siłą własnych rąk. Napędzany jest elektrycznie, co jest bez wątpienia bardzo wygodne. Można nim bowiem bardzo szybko podjechać pod górkę czy też do autobusu. Obecnie takich skuterów pojawia się na naszym rynku coraz więcej. Gdzie przede wszystkim możemy je kupić? Oczywiście przez internet. Tam mają one najlepsze ceny i przede wszystkim jest największy ich wybór. Dziś możemy zakupić skutery elektryczne inwalidzkie z oświetleniem czy też ze specjalnym koszykiem. Mają one coraz więcej udogodnień, które znacząco wpływają na komfort życia osoby niepełnosprawnej. Bez wątpienia taki skuter daje ogrom wolności. Można nich jeździć na dłuższe dystanse. Przede wszystkim jednak można jechać nim gdzieś w pojedynkę nie martwiąc się o to, że po drodze zabraknie siły w rękach.

Dziś doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest odpowiedni sprzęt dla osoby niepełnosprawnej. Być może czasem ograniczają nas dość mocno fundusze, ale czasem można wziąć takie skutery na raty. Warto robić wszystko, by ułatwiać takim osobom życie.