Specyfikacja techniczna kamer obrotowych

Monitoring jest obecnie powszechnie stosowany w celu ochrony zdrowia i życia ludzkiego a także mienia. Na przestrzeni lat kamery monitoringu przeszły prawdziwą rewolucję od analogowych rozwiązań, które były stosowane jedynie w niektórych miejscach do w pełni cyfrowych rozwiązań nagrywających obraz w bardzo dużej rozdzielczości, które są stosowane praktycznie wszędzie.

Kamera obrotowa i jej możliwości

kamery obrotowe ipUrządzenia rejestrujące są obecnie stosowane bowiem przez służby porządkowe a także użytkowników prywatnych, którzy potrzebują zwiększonego poziomu bezpieczeństwa. Często urządzenia te są instalowane chociażby w zakładach przemysłowych, które charakteryzują się dużą powierzchnią wymagającą nadzoru. Świetnie do tego celu nadają się kamery obrotowe ip, które mogą rejestrować znajdujące się wokół otoczenie z dużą dokładnością. Podstawowymi parametrami kamer tego typu jest chociażby rozdzielczość przetwornika obrazu, jakość w której rejestrowany jest obraz, liczba klatek na sekundę, format rejestrowanego obrazu oraz dodatkowe zastosowane technologie. Większość dostępnych na rynku kamer posiada funkcję nagrywania zarówno w trakcie dnia jak i w nocy. Do tego celu wykorzystywana jest podczerwień, która zapewnia wystarczającą dokładność rejestrowanego obrazu. Niektóre z tych urządzeń posiadają również wbudowane Wi-Fi co umożliwia bezprzewodową komunikację z jednostką centralną.

Równie cenną funkcją jest wykrywanie ruchu, która po wykryciu przemieszczającego się obiektu wysyła odpowiednie powiadomienie na adres mailowy lub telefon komórkowy właściciela systemu. Niektóre rozwiązania wykorzystują również przenośne karty pamięci o dużej pamięci do rejestracji nietypowych wydarzeń. Najnowsze rozwiązania obejmują również dwustronną komunikację głosową. Kamera posiada wbudowany mikrofon oraz głośnik, który zapewnia obustronną komunikację.