spływy kajakowe Kaszuby

Spływy kajakowe na Kaszubach a wyprawa wakacyjna

W tym roku postanowiliśmy wybrać się razem z grupą znajomych na mały wakacyjny wyjazd. Wcześniej byliśmy już w Kudowie Zdrój na górskich wędrówkach, oraz w Trójmieście na letnie leniuchowanie. Tym razem nie chcieliśmy ruszać się nigdzie daleko, wybraliśmy więc pobliskie Kaszuby.

Spływy kajakowe na Kaszubach – świetny wypoczynek

spływy kajakowe KaszubyW końcu to też ładne tereny i każdy znajdzie coś dla siebie. Ten kto woli aktywnie spędzać czas wybierze się na spływy kajakowe Kaszuby, a ten co woli się relaksować to może zostać nad brzegiem rzeki lub jeziora, opalać się, pływać, czy czytać książkę. Dzięki temu każdy powinien być zadowolony. Ja sama nie lubię bezproduktywnego leżenia plackiem na plaży, ale też nie widzę siebie na całodniowym wędrowaniu po szczytach górskich. Dlatego cieszę się, ze jest wypożyczalnia kajaków przy Wdzie, dzięki czemu nie muszę kupować własnego kajaka, tylko mogę go wypożyczyć. Nie lubię aż tak nim pływać, żeby mieć go na stałe, ale od czasu do czasu się przydaje. Cieszyłam się, na wspólne spływy kajakowe. Moi znajomi nigdy nie pływali kajakami, poza jedną koleżanką, więc mogło być zabawnie, kiedy rośli koledzy będą się przewracać w kajakach. Na koniec zorganizujemy sobie ognisko z kiełbaskami i pieczonym chlebem. To będzie idealne spędzanie wakacji. Na początku szło nam dosyć opornie, ze względu na brak umiejętności pływania na kajakach, ale z każdym dniem szło nam coraz lepiej. Przedostatniego dnia zorganizowaliśmy sobie także całodniowe spływy kajakowe, żeby ostatniego dnia już tylko odpoczywać, spakować się i przygotować do drogi.

Ten spływ udał się najlepiej i nawet nikomu nie wywrócił się kajak. Wróciliśmy dopiero wieczorem, zmęczeni, ale zadowoleni z wyjazdu. Ostatniego dnia znowu rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski, a potem spakowaliśmy się i ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.