Prawnik, adwokat

W jaki sposób prawnicy rozliczają się z klientami?

Osoby, które potrzebują usług prawnych często boją się dużych wydatków. Usługi adwokata czy radcy prawnego kojarzą się z bardzo wysokimi stawkami. Niestety często profesjonalna pomoc jest niezbędna. Adwokat będzie reprezentował nas w sprawie rozwodowej, o podział majątku lub alimenty, zajmie się sprawą o odzyskanie należnego odszkodowania bądź zadośćuczynienia, pomoże w sporze z pracodawcą przed Sądem Pracy.

Prawnik – jak rozlicza się z klientem?

Prawnik, adwokatWystarczy przejrzeć strony kancelarii prawnych, aby przekonać się, że nie ma na nich szczegółowych cenników za świadczone usługi. Bydgoszcz nie różni się pod tym względem od innych miast Polski, dlatego osoby poszukujące porady prawnej w tej lokalizacji mogą mieć problemy z oceną, ile będą musiały zapłacić za usługę. Radca prawny-bydgoszcz zwykle wycenia swoje usługi indywidualnie. Podobną zasadę przyjmują adwokaci. Stałe stawki czasami kancelarie stosują jedynie za przygotowywanie pism procesowych, czyli pozwów, odwołań, apelacji, kasacji wyroków. Porady prawne, reprezentowanie klienta przed sądem i inne usługi zwykle mają elastyczne cenniki. Prawnik swój cennik ustala bowiem na podstawie stopnia skomplikowania sprawy i czasu, który mu ona zajmie. Trudno o konkretną wycenę, gdy jedna sprawa rozwodowa jest prosta (rozwód bez orzekania o winie), a inna wiążę się z powoływaniem wielu świadków, przestawianiem dowodów i długim sporem stron o podział majątku. Analogiczna sytuacja dotyczy wszystkich innych dziedzin prawa.

Usługi standardowe są tańsze. Radca prawny mniej policzy za poradę w prostej sprawie. Skomplikowane, niestandardowe problemy wymagają dłuższych poszukiwań, przeszukiwania kodeksów, co przedkłada się na wyższą cenę usługi.