gambion

Sprytny pomysł na gambion

Na pewno każdy wie, czym są gabiony. Zapanowała wręcz moda na ich używanie. To już się robi nudne, bo większość rozwiązań jest tak samo typowa jak wszystkie inne. Myślałam, że gabiony będą wyróżniać mój dom spośród innych, ale właśnie zapanował taki trend i teraz co drugi sąsiad ma gabiony.

Atrakcyjny gambion

gambionJestem smutna z tego powodu. Cóż jednak poradzić? Teraz, kiedy ktoś mi mówi, że chce mieć ogrodzenie gabionowe, to proponuję, żeby dobrze to przemyślał. Jeśli już, to niech wymyśli coś bardziej sprytnego, aby te gabiony nie wyglądały jakoś tak zwyczajnie i szaro. Wszyscy wrzucają do koszy gabionowych albo jakieś kamienie, albo cegły, a to wcale nie jest aż tak piękne. Te tanie gabiony już mi się odwidziały odkąd spotykam je na każdym rogu ulicy. Dawniej to była jakaś odmiana od stawiania murów wokół posiadłości i ogrodzeń kutych. Kosze gabionowe producent doradza stosować z rozwagą. To znaczy, że jeśli nie masz jakiegoś na nie pomysłu, to lepiej sobie podaruj. Dużo łatwiej naprawdę zrobić atrakcyjny murek niż atrakcyjny gambion. Wiedzą jednak często ci, którzy już gabiony sobie zrobili i teraz trochę żałują. Drut niestety nie będzie wyglądał elegancko sam w sobie. Jestem nawet zdania, że jeśli nie będzie tego ładnego wypełnienia, kosze gabionowe cennik zawyża, jeśli chodzi o wartość. Same w sobie są one bardzo mało estetyczne, dlatego tak ważne, aby wymyślić jakiś wypełniacz.

Nie musi to być coś drogiego, żeby wyglądało naprawdę ładnie. Niepowiedziane, że najdroższe rzeczy są najładniejsze. To raczej uprzedzenia. Cena nie jest do końca miernikiem jakości przecież. Wybierajmy więc to, co się nam podoba, a nie to, co jest tanie.