tanie wizytówki

Sterowniki, dzięki którym tanie wizytówki są drukowane

Interfejsy jednak nie były by wszystkim, aby wszystko co mamy mogło sprawnie działać. Jak już zostało wcześniej wspomniane często samo podłączenie nowego sprzętu do komputera nie wystarczy, ale nie jest to regułą. Zależy co to za sprzęt, do jakiego komputera go podłączamy i jakie oprogramowanie jest już zainstalowane na komputerze.

Dlaczego kwestia oprogramowania jest tak istotna w temacie druku?

tanie wizytówkiOprogramowanie często wymieniane jest w nazewnictwie wraz ze sterownikami, które też z języka angielskiego informatycy często nazywają driverami. Sterują tak jak z języka angielskiego driver – kierowca, który kieruje. To właśnie te sterowniki sprawią, że nasza drukarnia może składać się z wielu różnych sprzętów, z czego każdy z tych sprzętów będzie się dobrze rozumiał z innymi, przez co zachwycimy klientów możliwością jaką daje druk wizytówek, które będą tanie. W późniejszych rozważaniach zobaczymy, że nowoczesne rozwiązania sprawiają, iż można drukować ulotki nawet jeśli komputer nie jest podłączony do drukarki. Można też drukować tanie wizytówki z różnych komputerów za pomocą jednej drukarki, która przewodem nie jest połączona z żadnym komputerem. W niektórych przypadkach nawet USB nie jest konieczne, aby robić kalendarze.

Sterowniki umożliwiają właściwą komunikację i odpowiedni przesył danych. To coś, co musi zostać zainstalowane na komputerze, aby on jeszcze mógł sprawnie zarządzać interfejsami. Interfejsy jako miejsca wtyków nie mogą ze sobą dobrze działać jeśli się nie rozumieją. Potrzebują jeszcze instrukcji na temat tego: jeśli płynie jakaś informacja w postaci sygnału elektrycznego i cyfrowego z komputera, to jak ma ta informacja przejść dalej do narzędzia, które się nazywa drukarka, i która dzięki temu wydrukuje nam tanie wizytówki lub też ulotki? To wręcz cały system instrukcji, jak drukarka ma zareagować na najróżniejsze zagadnienia.

Drukarnia z tego powodu powinna posiadać przynajmniej jeden nowoczesny komputer z zaawansowanym systemem takim jak Windows 7 lub Windows 8, choć nie zapominajmy też o systemach UNIXowych, oraz zachowywać w plikach lub na płytach sterowniki potrzebne do każdej drukarki i skanera. Jest to bardzo ważne, gdyż od czasu do czasu, sezonowo robimy tak zwane formatowanie, wtedy wszystko utracimy. Aby drukarnia szybko sama się regenerowała i zajęła się wydrukiem tanich wizytówek, to musi mieć gotowe drivery, dzięki czemu od razu po formacie się je instaluje i wszystko jest w oka mgnieniu jak za dawnych czasów.