psi fryzjer

Strzyżenie psów a fryzjer dla człowieka

Kiedy wybierałam się do technikum fryzjerskiego nie zastanawiałam się jak wygląda ten rynek w Krakowie. Po prostu, lubiłam układać sobie włosy, umiałam ścinać innych, interesowała mnie kosmetyka i pielęgnacja, więc często doradzałam znajomym jakie produkty powinni kupić. Strzyżenie psów się przydaje.

Gdzie jest profesjonalne strzyżenie psów.

psi fryzjerDlatego właśnie myślałam, że fryzjer to zawód odpowiedni dla mnie. Chciałam mieć jednak zdana maturę, na wszelki wypadek, dlatego wybrałam technikum, a nie szkołę zawodową. Już w trakcie nauki wiedziałam, że zdobycie pracy nie będzie łatwe. Musieliśmy odbyć praktyki w jakimś zakładzie w ramach nauki. Jednak znalezienie takowego nie było łatwe. Większość salonów to małe, jedno lub dwuosobowe zakłady i nie potrzebują uczennic. Praktyki znalazłam dopiero pod koniec wakacji, rzutem na taśmę, przed rozpoczęciem nauki, tylko dla tego, że jedna z fryzjerek zachorowała, a ktoś musiał je obsłużyć. Po maturze znowu próbowałam szukać pracy, ale szło mi średnio. Później przeczytałam, że poszukiwany jest fryzjer dla psów. Fryzjer dla psów? Przecież nie może to być aż tak różne od fryzjera dla człowieka. W końcu i tu i tam chodzi o strzyżenie, a czy to strzyżenie człowieka, czy strzyżenie psa to bez różnicy. Urząd pracy organizował darmowy kurs na psiego fryzjera na który się zapisałam. Niestety, nie było to takie łatwe. Człowieka się łatwo obcina, bo można mu powiedzieć, żeby się nie ruszał, a poza tym ścina się mniej włosów z porównaniu z psem, gdzie trzeba mu strzyc włosy na pyszczku, grzbiecie, łapkach, ogonie. Niektóre psy przynajmniej były wytresowane, ale takie młode szczeniaki to są tak ruchliwe, że ciężko jest nad nimi zapanować. Psi fryzjer to jednak nie jest taki łatwy zawód jak myślałam.

Dotrwałam jednak do końca kursu, co nie było takie oczywiste, bo niektórzy zrezygnowali i udało mi się dostać na praktyki do strzyżenia psów w Krakowie.