taras drewniany

Szkielet domu – czym jest?

Konstrukcje drewniane są podstawą, a zarazem szkieletem wielu lekkich budowli, ale także budynków mieszkalnych. Gatunki wytrzymałego dobrego jakościowo drewna są używane często do tworzenia więźb dachowych jako element konstrukcyjny dachów. Z elementów drewnianych budowane są również wiaty czy ścianki działowe nie tylko w drewnianych budynkach. Bardzo popularne i swego czasu niezmiernie modne i pożądane były budowane  w celach mieszkalnych, całorocznych, domy kanadyjskie, których budulcem było właśnie drewno oraz domy szkieletowe w stylu skandynawskim.

Budujemy taras z drewna

taras drewnianyBudowanie takiego domu  z odpowiednio przygotowanych belek jest stosunkowo szybkie, a jednocześnie drewno stanowi doskonały materiał izolacyjny. Takie budynki są bardzo ciepłe i oryginalne. Znane dość powszechnie są domy, jak to się często określa, bez gwoździ. Bele drewna są odpowiednio docinane, aby poszczególne elementy można było „składać” w całość na tak zwany „wcisk”. Konstrukcje drewniane to także szkielet takich elementów przydomowych jak tarasy drewniane. Najczęściej bowiem wspomniane domy drewniane spotkać można  w ogródkach działkowych. Taras z drewna oczywiście najbardziej jest spójny z drewnianym budynkiem, aczkolwiek często obecnie drewniane tarasy budowane są, jako element użytkowy i dekoracyjny jednocześnie, przy murowanych domach zarówno mieszkalnych jak  i letniskowych. Wiele osób decydując się na dobudowę takiego elementu przy swoim domu decyduje się na tarasy z drewna egzotycznego. Mają one nie tylko wiele walorów estetycznych, ale gatunki drewna egzotycznego są trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne jakie panują w naszym klimacie.

Wykorzystując wszelkie konstrukcje drewniane w budowie elementów na przykład w ogrodzie, można je także wykorzystać jako wsporniki czy formy maskujące urządzenia nawadniające w ogrodzie, w szczególności gdy całość zaprojektowana jest w drewnie. Nawadnianie ogrodów jest niezbędne, aby zachować w dobrej kondycji zieloną roślinność w  ogrodzie, bez której ogród traci cały swój urok.