znakowanie laserowe

Sztuka digitalowa i grawerowanie laserowe

Często można natknąć się na popularny pogląd że cyfryzacja zabija sztukę. Zwłaszcza w przypadku muzyki, ostatnio również w odniesieniu do tak zwanego digital paintingu. Trąci dekadencją, prawda? Pochylmy się więc nad tematem wspomnianego digital paintingu.

Znakowanie laserowe nie ma ograniczeń

znakowanie laseroweWraz z pojawieniem się potężnych pakietów jak Photoshop, oraz graficznych tabletów, cyfrowi artyści zaczęli wyrastać jak grzyby po deszczu. Ich prace bardzo często oglądamy nie zdając sobie z tego sprawy – coraz popularniejszym nośnikiem ich prac są koszulki z nadrukiem. Sklepy internetowe z ubraniami udostępniające możliwość zaprojektowania własnej koszulki spopularyzowały znakowanie odzieży, zwłaszcza w młodszych pokoleniach. Trzeba zauważyć też, że wielu domorosłych grafików i cyfrowych malarzy może pochwalić się na tyle wysokimi umiejętnościami, że swoją pasję potrafią przekuwać w biznes i na niej zarabiać. To może być na przykład znane studio tatuażu w Olsztynie. Najnowsze technologie, jak nadruki UV czy znakowanie laserowe na różnych powierzchniach, na przykład szklanych taflach, zaczynają gościć w najnowszych budynkach, jako elementy wystroju, albo w charakterze tablic informacyjnych. Nie potrzeba jednak zakładać koszulki, ani wychodzić do miasta, żeby móc obcować ze sztuką powstałą dzięki nowoczesnym technologiom. Czasami wystarczy zrobić herbatę w swoim ulubionym kubku. „Super Mama”? Pewnie, ale dlaczego nie od razu gigantyczny, czarno-biały zamek rodem z fantasy?

 

Grawerowanie laserowe to wspaniała rzecz. A może to nie kubek jest tą rzeczą z którą jesteś emocjonalnie związany? Czy niewielkie rozmiary przedmiotu to przeszkoda? Może kiedyś, jednak dzisiaj znakowanie laserowe na obrączkach czy długopisach to żaden problem.