Szybkie dyski SSD

Laptopy to urządzenia, z których wielu z nas korzysta każdego dnia. Urządzenia te są tak bardzo popularne w dużym stopniu z tego powodu, że są to komputery mobilne i każdy z nas może zabierać je ze sobą wszędzie gdzie tylko zechce. Jeśli jednak zakupiliśmy nasz komputer dość dawno to może on wymagać nieco modernizacji. W szczególności warto wymienić dysk na nowy o większej pojemności. 

Pojemny dysk do komputera 

dyski twarde do laptopówDysk twardy jest jednym z najważniejszych podzespołów w komputerze. To właśnie na nich znajdują się systemy operacyjne, które są uruchamiane przy starcie komputera. Do niedawna dyski twarde do laptopów to były dyski talerzowe. Z biegiem czasu zaczęto jednak tworzyć nowoczesne dyski. Obecnie szczególnie często wybieranym produktem są dyski SSD. Wyróżniają się one przede wszystkim tym, że są bardzo szybkie. Prędkość zapisu i odczytu danych z takich dysków jest nieporównywalnie szybsza od prędkości w przypadku tradycyjnych dysków talerzowych. Dodatkowo warto zaznaczyć, że dyski SSD działają bez wydzielania jakiegokolwiek głosu. Każdy kto miał styczność z tradycyjnymi dyskami talerzowymi miał za pewne okazje usłyszeć charakterystyczne dźwięki jakie te dyski wytwarzają. Natomiast w przypadku dysków SSD jest tak, że pracują one niemalże tak samo jak pendrive. W związku z tym pracy takiego dysku nie da się w żaden sposób usłyszeć co oczywiście również jest sporą zaletą. 

Na ten moment dyski SSD montuje się nie tylko w laptopach. Również dostępne są wersje przeznaczone do komputerów stacjonarnych. Takie dyski mają już jednak nieco większe wymiary. Dyski SSD do komputera stacjonarnego mają wielkość 3,5”. Natomiast w przypadku mobilnych komputerów zwanych częściej laptopami jest tak, że dysk jest cieńszy a jego wielkość to 2,5”.